Chrześcijańskie prezenty dla dziadków

5 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z prezentami zawsze jest problem. Zwłaszcza, jeśli chcemy wybrać coś co byłoby piękne, niebanalne i jednocześnie wartościowe. Przejrzałam dla Was kilka sklepów internetowych i korzystając z wieloletniego doświadczenia pracy w księgarni wybrałam bardzo ciekawe rzeczy.

Muszę zaznaczyć, ze mój wybór nie jest w żaden sposób sponsorowany, to znaczy nikt mi nie zapłacił, żebym to czy owo umieściła na liście. Więc są tutaj produkty, które jakoś mnie zaciekawiły.

„Postaw na radość!” – Phil Bosmans

„Żeby cieszyć się ze wszystkiego, niczego nie trzeba posiadać. Wystarczy, że spojrzę na małe rzeczy,na zwykłych, prostych ludzi. Tak dużo jest niespodzianek, tak wiele cudów, które odkrywam, gdy otwieram oczy i kiedy je zamykam”. 

Książka bestsellerowego autora Phila Bosmansa, z której bije radość i optymizm. 

Książka „Karol Wojtyła. Noc Wigilijna”, która została wzbogacona unikatowymi zdjęciami sprzed pól wieku ówczesnego metropolity wykonanymi przez mistrza fotografii sakralnej pana Adama Bujaka.

Po blisko pół wieku odkrywamy zupełnie nieznane nagrania kard. Karola Wojtyły, wcześniej odtwarzane z kaset magnetofonowych tylko w kręgach rodzinnych. Słychać na nich homilie i przemówienia Kardynała, dłuższe i krótsze, w których przepięknie opowiada o geniuszu polskiej kultury i tradycji wyrosłych na gruncie chrześcijaństwa, szczególnie zaś o polskim Bożym Narodzeniu. Swym dźwięcznym, poruszającym głosem snuje jakże mądre i głębokie rozważania na temat młodzieży, narodu, wolności, przejawia troskę o ukochaną Ojczyznę. Nagrań dokonano głównie podczas spotkań opłatkowych, a także imieninowych lub innych. Słychać więc również wspólne kolędowanie (w tym także Kardynała), recytacje wierszy, nie brak fragmentów żartobliwych. 

„Osiem błogosławieństw” – ks. Waldemar Chrostowski

Głęboki sens i znaczenie ośmiu błogosławieństw wyjaśnia w tej mądrej, napisanej piękną polszczyzną i wysmakowanej edytorsko książce cieszący się ogromnym autorytetem biblista i teolog, ks. prof. Waldemar Chrostowski – laureat prestiżowej Nagrody Josepha Ratzingera. Zwraca uwagę, że błogosławieństwa „ukazują i potwierdzają najgłębszy sens i potrzebę Dobrej Nowiny. Uczniowie Jezusa zapamiętali te słowa, po czym utrwalili je na piśmie. Dzięki temu stały się one kluczowym programem religijnym i moralnym, który wyznacza główne kierunki życia i postępowania wyznawców Chrystusa”.

„Sztuka czułości” – ks. Kaczkowski
Potrzeba nam dziś tylko jednego – odrobiny czułości

Wrażliwość na drugiego, choćby nie wiem jak był inny, choćby nie wiem jak był dziwny, jest właściwie kryterium zbawienia. Jeśli przestaniecie walczyć o relacje z najbliższymi, to będzie coś najgorszego, co możecie w życiu zrobić.
Ks. Jan Kaczkowski

 

„Jezu, Ty się tym zajmij Świadectwa”

„Jezu, Ty się tym zajmij” to zawierzenie, które w niezwykły sposób podbija ludzkie serca. Przekazywane jest i wypowiadane przez coraz to nowych wiernych doznających łask wypływających z modlitwy pełnego zawierzenia. Rośnie też liczba świadectw licznych łask i działania Bożej opatrzności tych, którzy w akcie zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” całkowicie powierzyli swoje problemy Jezusowi. 

Przedstawiamy historie osób, które odważyły się wypowiedzieć: „Jezu, Ty się tym zajmij” i w pełni zaufali Zbawicielowi. Dla jednych będą one potwierdzeniem wielkości daru aktu zawierzenia, który propagował ks. Dolindo, a dla innych inspiracją, by nie zmagać się samodzielnie ze swym nieszczęściem, ale by całkowicie zaufać i powierzyć siebie oraz swoje problemy miłosiernemu Jezusowi.

Kubek – Kiedy ranne wstają zorze

Kiedy ranne wstają zorze, nic ci bejbe nie pomoże. To motywujące hasło zostało umieszczone na naszych hipsterskich kubkach z różami, które idealnie nadają się na poranną kawę, herbatę czy kakao.

Ikona patronalna

Wymiary: 5 x 8 cm

Krótka biografia zamieszczona na odwrocie, przybliżana nam postać świętego przedstawionego na obrazku.

Ikonka może być wyjątkowym prezentem, a bogaty wybór imion świętych pozwala dobrać patrona z chrztu albo ulubionego świętego.

Tajemnica nowenny pompejańskiej DVD

Gdzie tkwi fenomen nowenny pompejańskiej? Skąd się ona wzięła? Kto był jej pierwszym apostołem? Dlaczego Polska stała się miejscem tysięcy łask i cudów nowenny pompejańskiej? 

Na te i inne pytania odpowiada nasz filmowy tryptyk. W jego pierwszej części przenosimy się do Włoch, do Pompejów, by poznać to szczególne miejsce  kultu Maryi. W drugiej poznajemy bł. Bartola Longo, założyciela Sanktuarium Dziewicy Pompejańskij. W trzeciej wracamy do Polski, by pokazać świadectwa łask otrzymanych przez odmawianie nowenny. Niech ten film zachęci nas do zwierzenia Królowej Różańca!

Kropielnica domowa z Duchem Świętym 

Wykonana z trwałego materiału kropielnica domowa. Ręcznie malowana z największą precyzją. Przygotowana z żywicy utwardzanej o wysokiej jakości, opornej na czynniki zewnętrzne. Mała kropielnica do użytku domowego,często zawieszana przy drzwiach wejściowych do domu lub mieszkania, służy domownikom lub osobom odwiedzającym do umoczenia palców w święconej wodzie i wykonania znaku krzyża.

Warto pomyśleć o takim prezencie, zwłaszcza, że tematem nowego programu duszpasterskiego jest Duch Święty.

Kawa i herbata z misją
Nasza autorska marka kaw i herbat. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na pracę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na misjach. Stawiamy na różnorodność świeżych aromatów, wykorzystując proste, ręczne metody produkcji, w których dużą rolę odgrywa intuicja, pasja i stałe obcowanie z produktem. Ziarna i liście sprowadzamy z krajów i plantacji misyjnych z Afryki, Ameryki, Azji oraz Australii i Oceanii. Kawę wypalamy w ręcznie obsługiwanych maszynach bębnowych w małych ilościach, aby móc otrzymać wyśmienity aromat i aby zawsze była świeża.

Zapraszamy do zatopienia się w morzu oferowanej różnorodności i wybrania najlepszego produktu dla siebie bądź swoich bliskich. 

Zobacz także
Wasze komentarze