EPA/LUCA ZENNARO

Co papież Franciszek sądzi o sporcie?

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Sport jest dziś zbyt często uwarunkowany podążaniem za zyskiem. Bywa też naznaczony przemocą. W obliczu tych negatywnych zjawisk sportowcy, którzy kierują się wiarą chrześcijańską powinni świadczyć o sile Ewangelii – mówił Papież podczas audiencji dla Włoskiej Federacji Gimnastyki. Jego zdaniem negatywne aspekty sportu wiążą się z utratą jego amatorskiego charakteru.

Franciszek podkreślił, że celem stowarzyszeń sportowych jest nie tylko organizacja aktywności w danej dyscyplinie sportu, lecz również promowanie pewnej mentalności, która poprzez sport przyczynia się do integralnego rozwoju człowieka.

>>> Kto wymyślił mundial? Katolik i ministrant – Jules Rimet 

– Chodzi tu o to, aby pojmować i uprawiać sport nie tylko jako coś, co pozwala zachować dobrą kondycję fizyczną, lecz jako ideał życia odważnego, pozytywnego i optymistycznego. W tym sensie sport staje się doświadczeniem edukacyjnym, które pomaga przede wszystkim młodym pokoleniom pielęgnować wartości życia: miłość do lojalności i sprawiedliwości, poczucie piękna i dobra, dążenie do wolności i solidarności – powiedział Franciszek.

Zobacz także
Wasze komentarze