Nie ma czasu na nudę, nie ma czasu na odpoczynek. Trzeba działać.

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dla wielu młodych w całej Polsce trwają właśnie ferie zimowe. Czas odpoczynku, który jest potrzebny zarówno starszym jak i młodszym. Jednak nie wolno mylić pojęć odpoczynku z marnowaniem czasu. Tą bardziej konstruktywną z opcji wybrali młodzi z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA, którzy swój wolny czas poświęcają na pracę nad sobą.

Kuźnia Charakteru to bardzo mocny punkt oferty Oblackiego Duszpasterstwa. Połączenie pracy fizycznej z modlitwą i oczywiście rekreacją, zachęca bardzo wielu młodych. W trwającej właśnie zimowej odsłonie Kuźni bierze udział 17 młodych. – Nie są może idealnie zdyscyplinowani, ale codziennie można zauważyć pewną zmianę – mówi diakon Adam Hetman, prowadzący rekolekcje.

Młodzi codziennie uczestniczą w Eucharystii, wysłuchują konferencji i czytają duchowe teksty, tym razem jest to życiorys św. Eugeniusza de Mazenoda. Wykonują też rozmaite prace, zaczynając od gotowania dla całej grupy, przez prace porządkowe, nawet w takich miejscach jak kotłownia. W czwartek nie obyło się oczywiście bez spaceru do Lublińca, leśną ścieżką.

– Kuźnia jest inna niż większość rekolekcji. Wspólna modlitwa i praca, mimo że nie jest bardzo ciężka, łączy szybciej niż mogłoby się wydawać, dlatego bez większych problemów nawiązuje się kontakt z innymi osobami. Pod koniec Kuźni nie chce się wracać do domu. – mówi jeden z niniwitów.

Na kolejną Kuźnię będzie trzeba poczekać do wakacji, ale do czerwca będzie jeszcze sporo rekolekcji weekendowych, jak Bunt Jonasza, czy Zjazd NINIWY. Terminarz zjazdów i rekolekcji Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży NINIWA znajduje się po poniższym odnośnikiem.

http://niniwa.org/oferta/terminarz/


Zobacz także
Wasze komentarze