adam szustak

fot. YouTube

Franciszek do o. Szustaka: zanieś grzechy papieża do Bożego Grobu

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pod koniec kwietnia dominikanin, o Adam Szustak, wyruszył w pieszą pielgrzymkę do Jerozolimy. Traktuje swoją wędrówkę jak pokutę za swoje grzechy i za grzechy całego Kościoła. Dziś rano charyzmatycznemu zakonnikowi udało się spotkać z papieżem Franciszkiem!

Pielgrzymowi wędrującemu do Jerozolimy udało się dojść już do Rzymu. W Wiecznym Mieście nie mógł nie spotkać się z papieżem Franciszkiem. Spotkanie z papieżem ułatwił mu jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski. Franciszek pobłogosławił polskiego dominikanina. Polecił też o. Szustakowi, by zaniósł do Bożego Grobu także jego – papieża – grzechy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

No więc tak. Jakimś cudem doszedłem do Rzymu:) Na pełnej petardzie wbiłem do Watykanu i mówię im tam, że się muszę widzieć z Franciszkiem. Dorwałem go na kilka minut przed śniadaniem, kard. Konrad mnie poratował i mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć. Papież uśmiechnął się i powiedział (true story, nie ściemniam): skoro zwariowany to na pewno z Polski! Więc ja mówię: Ojcze! Tyle tu lazłem, to mnie pobłogosław. Położył mi rękę na głowie jak tato, pobłogosławił i pokornie poprosił: zanieś też grzechy papieża do Bożego Grobu. No to nie mam wyjścia, trzeba iść dalej. Spłakałem się jak dziecko. Połowa za mną, połowa przede mną. Ściskam Was jak nie wiem co i błogosławię. Do sierpnia, bączki drogie. o. adam. + #bestdayever❤️ #papafrancesco #langustanapalmie

Post udostępniony przez Langusta na palmie (@langustanapalmie)

żródło: Instagram/Langusta na Palmie

Zobacz także
Wasze komentarze