Mobilne Oratorium Uwielbienia to zaadoptowane na kaplicę auto dostawcze, które pełniło m.in. funkcję sklepu na kołach. Gruntownie przebudowane stanie się miejscem modlitwy i adoracji. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Fundacja SMS z Nieba stworzyła kaplicę z… food trucka

Fundacja „SMS z Nieba” rusza z inicjatywą „kaplicy na kółkach”, czyli z Mobilnym Oratorium Uwielbienia. Prezes fundacji ks. Rafał Jarosiewicz powiedział we wtorek, że wierzy, iż inicjatywa dotrze tam, „gdzie nie ma kościoła”.

Mobilne Oratorium Uwielbienia to czerwony duży samochód przerobiony na miejsce modlitwy z food trucka. Jak powiedział na konferencji prasowej ks. Jarosiewicz, ma ono być nowym sposobem docierania z ewangelizacją w różne zakątki nie tylko diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, ale i kraju.

>>> Kaplica w szafie – dziewczynka zaskoczyła rodziców [WIDEO]

Tam, gdzie nie ma kościoła

Zaznaczył, że ta czerwona „kaplica na kółkach” jest „pierwszym Mobilnym Oratorium Uwielbienia Pana Jezusa w najświętszym sakramencie”. „Mobilne Oratorium Uwielbienia jest to zaadoptowany do warunków kaplicy na kółkach sklep, który przez wiele lat służył jako miejsce sprzedaży, tej materialnej. Teraz wierzymy, że (…) będzie dokonywało się w nim konkretne dobro” – powiedział ks. Jarosiewicz.

W jego ocenie wszędzie potrzebna jest taka przestrzeń „wyłączona na modlitwę, na spotkanie z Bogiem”, by wierni mogli się na chwilę zatrzymać. „W świecie funkcjonują różnego rodzaju kaplice, ale ta będzie przestrzenią, która – wierzymy że dotrze do tych miejsc, miejscowości, gdzie jest taka potrzeba. Tam, gdzie ludzie nie mogą dojść do kościoła. W naszej diecezji jest dużo takich, gdzie nie ma kościoła” – mówił prezes Fundacji „SMS z Nieba”.

>>„Nasz Pan na strychu”. Ukryty kościół w Amsterdamie

Podkreślił ponadto, że projekt był przygotowywany przez siedem lat, bo po drodze zdarzyła się kradzież i czasochłonne uzyskiwanie wymaganych pozwoleń. Zaznaczył, że jego sfinalizowanie wymagało od fundacji dużej determinacji.

Mobilne Oratorium Uwielbienia to zaadoptowane na kaplicę auto dostawcze, które pełniło m.in. funkcję sklepu na kołach. Gruntownie przebudowane stanie się miejscem modlitwy i adoracji. Na zdjęciu pomysłodawca, ks. Rafał Jarosiewicz. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Wotum za beatyfikację

Według niego za projektem powstania mobilnego oratorium stanął ks. bp diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak. Jest ono wotum wdzięczności za beatyfikację matki Elżbiety Róży Czackiej i ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Mobilne oratorium zostanie uroczyście zaprezentowane 18. września na spotkaniu z młodzieżą w Skrzatuszu. „Z tamtego miejsca ruszy w diecezję i w świat” – powiedział ks. Jarosiewicz.

Dodał, że informacje o miejscach, w których można będzie spotkać „kaplicę na kółkach” umieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej www.mobilneoratorium.pl.

Dyrektor Akademii Rozwoju Talentów i członkini zarządu Fundacji „SMS z Nieba” Magdalena Plucner oceniła, że potrzeba takiego oratorium na kółkach „jest ogromna”.

Mobilne Oratorium Uwielbienia to zaadoptowane na kaplicę auto dostawcze, które pełniło m.in. funkcję sklepu na kołach. Gruntownie przebudowane stanie się miejscem modlitwy i adoracji. Fot. PAP/Marcin Bielecki

Fundacja „SMS z Nieba” używanego food trucka kupiła za pieniądze przekazane jej w ramach 1 proc. z PIT. Niezbędnego remontu pojazdu dokonała z datków pozyskanych z internetowej zbiórki. Fundacja znana jest z takich inicjatyw jak: „Mobilny Konfesjonał” czy rekolekcje na PGE Narodowym „Zanurzeni w miłości”.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze