Hubert Hurkacz tenis

Hubert Hurkacz wygrał turniej w USA. To pierwszy Polak z tytułem od 37 lat

Hubert Hurkacz – 22 letni polski tenisista wygrał z Francuzem Benoitem Paire w finale turnieju Winston-Salem. To pierwszy zwycięski tytuł Polaka w zawodowym tourze od czasów Wojciecha Fibaka.

Rozgrywka trwała prawie trzy godziny. Po zakończonym trzecim zwycięskim secie wzruszony Hubert Hurkacz podszedł do siatki, aby podziękować przeciwnikowi za udaną walkę. Francuz to doświadczony trzydziestoletni gracz ze zdobytymi trzema tytułami ATP, którego można było spotkać w turniejowych finałach aż dziewięciokrotnie.

Pierwszy  zwycięzca od czasów Fibaka

Ostatnim Polakiem, któremu udało się wywalczyć podobne wyróżnienie był Wojciech Fibak. Było to w grudniu 1982, czyli aż 37 lat remu. Właśnie wtedy Fibak podczas turnieju w Chicago pokonał Billa Scanlona w finale 6:2, 2:6, 6:3, 6:4.

Szczęśliwy pojedynek

W pierwszych dwóch setach Hurkacz przełamywał wszystkie podania rywala, który zresztą później odpłacał mu się tym samym. Francuz ciągle musiał jednak gonić Polaka, który popełnił kilka błędów i w pewnym momencie pozowlił Paire nabrać rozpędu, co poskutkowało utraceniem drugiego seta. Starał się jednak kontrolować wydarzenia do samego końca. Dwie z trzech części spotkania zakończyły się wynikami: 6:3, 3:6.

Niespokojny okazał się trzeci set, w którym niespodziewanie Polak przegrał pierwszego gema. Hurkacza nie wybiła jednak świadomość możliwej przegranej ani przerwa wyznaczona z powodu deszczu. Pokonał rywala 6:3 i uzyskał swój pierwszy w życiu tytuł zwycięscy w turnieju ATP.