Fot. Monika Klapiszewska

„Nie jestem z innej bajki”. Niesamowita akcja z udziałem dzieci z zespołem Downa [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Nie jestem z innej bajki” to tytuł wystawy fotografii, którą można oglądać na poznańskim rynku. Na zdjęciach uwieczniono dzieci i młodzież z zespołem Downa.

Każdy z obrazów przedstawia dziecko w baśniowej krainie. Jest Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Pinokio, Dobosz, Mały Książę, Kopciuszek, Jaś, Królewna Śnieżka, księżniczka na ziarnku grochu i rybak. Projekt powstał w ramach projektu Centrum Warte Poznania Urzędu Miasta Poznania.

Fot. Monika Klapiszewska

Akcja ma na celu pokazanie, że dzieci z niepełnosprawnością chcą tak samo jak inni brać udział w życiu miasta, korzystać z komunikacji miejskiej, chodzić do szkoły czy na spacery i nie doświadczać przykrości podczas tych działań.

Jako społeczeństwo mamy rosnący problem z akceptacją inności. Wolimy o niej nie wiedzieć, udawać, że jej nie ma….

Opublikowany przez Fundacja Strefa Integracji Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

– Pomysł na projekt zrodził się podczas spaceru z moją córką, która ma zespół Downa. Akurat pojawił się obok nas pies husky i wtedy moja przyjaciółka Monika Klapiszewska ze studia fotograficznego Piegowate Kadry zrobiła zdjęcie. Przypominało ono świat z Czerwonego Kapturka. Wpadłyśmy więc na pomysł, by zorganizować akcję „Nie jestem z innej bajki” – mówi Olga Kierstan, członek zarządu Fundacji Strefa Integracji.

Fot. Monika Klapiszewska

W ramach projektu odbędą się także warsztaty edukacyjne organizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Ich celem będzie uświadomienie rodzicom pełnosprawnych dzieci istoty zespołu Downa oraz przełamanie barier.

Fot. Monika Klapiszewska

Zdjęcia można obejrzeć do 15 września na rynku w Poznaniu.

Zobacz także
Wasze komentarze