Idealny pomysł na weekend: Poznań za pół ceny

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 160 atrakcji dostępnych za darmo lub w obniżonej cenie przygotowali organizatorzy tegorocznej, 11. edycji akcji „Poznań za pół ceny”. Przedsięwzięcie odbędzie się w ostatni weekend kwietnia.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, weekend z „Poznaniem za pół ceny” to gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku – wśród ofert można znaleźć m.in. zoo, palmiarnię, baseny, parki linowe, bowling czy bilard. Zainteresowani będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów, kursów i animacji. Akcji towarzyszyć będzie bogata oferta muzealna, kulturalna i rekreacyjna.

Akcja została wymyślona w 2008 roku i na stałe wrosła w kalendarz poznańskich wydarzeń. Od kilku lat otwiera długi weekend majowy.

Jak powiedział PAP Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, „Poznań za pół ceny” to także gratka dla miłośników dobrej kuchni i pretekst, by poznać nowe miejsca i smaki świata. Swoją ofertę w promocyjnych cenach przedstawią np. restauracje z kuchnią włoską, indyjską czy norweską. Będzie to też okazja, by poznać ofertę lokali gastronomicznych w poznańskich hotelach.

„Program turystyczny fortami stoi – na zainteresowanych czeka mocny pakiet atrakcji związanych z tymi miejscami. Oczywiście będzie można także zwiedzić Zamek Cesarski, browary i stadion. Zaoferujemy nowe formy wycieczek z doświadczaniem miasta, adresowane do anglojęzycznych turystów zagranicznych” – podał Mania. Zaplanowano też darmowe wycieczki po atrakcjach Poznania – w tym zwiedzanie dla gości z zagranicy.

W trakcie trwania akcji, na turystów i poznaniaków czekać będą muzea i galerie, a także poznańskie teatry. „Chyba najbardziej różnorodną kategorią jest rekreacja. Są tu zarówno klasyki, bez których trudno wyobrazić sobie akcję, tj. Nowe Zoo i palmiarnia oraz miejsca rekreacyjne i sportowe – akwaparki w Swarzędzu i Kórniku, kręgielnie, parki linowe, ścianki wspinaczkowe, crossfit. Oferta obejmuje także to, co się przydaje po treningu: masaże, spa i sauny” – powiedział Mania.

Wśród tegorocznych nowości i ciekawostek dostępnych na atrakcyjniejszych niż normalnie zasadach znalazły się m.in. symulator boeinga 737, zajęcia ze sportowego tańca na rurze czy warsztaty ceramiczne.

„Jeśli chodzi o noclegi, to na zainteresowanych czeka bogaty wybór – od hoteli pięciogwiazdkowych po apartamenty – i naprawdę dobre ceny: jedynka w sieciowym hotelu za niecałe 90 zł, łóżko w hostelu za 30 zł” – podał przedstawiciel PLOT.

„Poznań za pół ceny” to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek turystycznych stolicy Wielkopolski. Podczas pierwszej edycji akcji w 2008 roku można było skorzystać z 36 atrakcji. W ostatnich latach ich liczba ustabilizowała się na poziomie około 150-180, zlokalizowanych w Poznaniu i okolicach. Spis wszystkich atrakcji i rabatów znaleźć można na stronie internetowej www.poznanzapolceny.pl.

Powstały w Poznaniu pomysł na wykorzystanie wyprzedaży w promocji turystycznej znalazł licznych naśladowców: podobne akcje organizują m.in. Gdańsk, Toruń czy Zakopane. Przedsięwzięcie ma też swoją ogólnopolską odsłonę pn. „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze