Kosmetyki dla brodaczy – olejek do brody
Poświęcasz swojej brodzie dużo czasu, ale w dalszym ciągu nie jesteś zadowolony z efektów, jakie uzyskujesz? W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy nie popełniasz błędów, które związane są z jej pielęgnacją. Wbrew pozorom, aby broda prezentowała się dokładnie w taki sposób, jaki sobie tego życzymy, do jej pielęgnacji nie wystarczy jedynie kartacz i woda z dodatkiem mydła. Produktem, o który zdecydowanie warto wzbogacić jej pielęgnację jest olejek do brody. Poznaj jego najważniejsze właściwości i zalety oraz sprawdź, kiedy najlepiej go stosować.
Czym jest olejek do brody?
Olejek do brody powinien stanowić podstawowy kosmetyk każdego mężczyzny, który posiada lub zapuszcza brodę. Wbrew pozorom nie jest to jedynie dodatek pielęgnacyjny, a podstawowy kosmetyk, który dba o wygląd naszej brody, a także znajdującej się pod nią skóry. Nawilża, regeneruje, dodaje połysku, a oprócz tego skutecznie zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, na które broda narażona jest przez cały rok (np. wiatr, mróz czy promienie słoneczne).
Kiedy sięgać po olejek do brody?
Wielu mężczyzn zastanawia się, czy olejku do brody można używać niezależnie od stanu naszego zarostu czy też istnieją sytuacje, w których jest on po prostu wskazany. Po olejek do brody możesz sięgać zawsze wtedy, gdy odczuwasz taką potrzebę lub używać go codziennie. Olejek do brody sprawdzi się zarówno w przypadku bujnej brody, jak i krótkiego zarostu.
Zdecydowanie sięgaj po olejek do brody, jeśli:
- skóra pod brodą robi się sucha, napięta i szorstka w dotyku;
- wyczuwasz, że włoski na brodzie są nieprzyjemnie twarde;
- masz problem z wrastaniem włosków w skórę;
- nie zauważasz wzrostu brody;
- posiadasz wrażliwą skórę, która dodatkowo ma skłonności do alergii;
- włosy na Twojej brodzie rozdwajają się lub kruszą;
- posiadasz zmiany trądzikowe;
- skóra pod brodą łuszczy się i jest podrażniona.
Jak wybrać odpowiedni olejek do brody?
Wybór odpowiedniego olejku do brody może być trudną decyzją, szczególnie w przypadku panów, którzy nie posiadają jeszcze doświadczenia w pielęgnacji zarostu. Oprócz tego bardzo duża ilość różnego rodzaju produktów do pielęgnacji brody sprawia, że naprawdę trudno jest podjąć właściwą decyzję. Na rynku znajdziemy olejki do brody bardzo zróżnicowane zarówno pod względem składu, jak i zapachu. Pamiętaj jednak, że choć dobrze jest, aby olejek przyjemnie pachniał, znacznie ważniejsze jest jego działanie oraz zawarte w nim składniki.
Niestety znaczna część produktów do brody tego typy zawiera sztuczne kompozycje zapachowe lub składniki, które mogą wysuszać włoski i podrażniać skórę pod brodą. Dlatego też, jeśli zależy nam na jak najlepszym wyglądzie naszej brody i skóry, warto sięgać po produkty do brody, które w swoim składzie zawierają naturalne oleje oraz roślinne ekstrakty. Oprócz tego na rynku istnieją także bezzapachowe olejki do brody, które są świetnym rozwiązaniem, jeśli przeszkadza Ci intensywny zapach lub jesteś alergikiem.
Jakie składniki powinny znaleźć się w olejku do brody, aby stosowanie go przyniosło nam jak najlepsze korzyści? Są to przede wszystkim oleje roślinne (np. arganowy, migdałowy, jojoba), masło shea, witamina E, wyciąg z jedwabiu czy pszenicy oraz naturalne wyciągi i olejki eteryczne, np. cytrynowy czy miętowy.
Obecność wyżej wymienionych składników sprawia, że chronią one skórę oraz włoski przed różnego rodzaju uszkodzeniami, zapobiegają nadmiernemu odparowywaniu wody z naskórka, regenerują uszkodzoną warstwę hydrolipidową naskórka, a także odmładzają skórę.
Jak często stosować olejek do brody?
To pytanie często zadają mężczyźni, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z olejkiem do brody. Prawda jest taka, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi i najlepiej jest używać olejku do brody według własnych potrzeb. Aby korzystanie z olejku do brody rzeczywiście przynosiło efekty, istotna jest regularność. W tym celu warto wyrobić sobie nawyk i rozpocząć stosowanie go np. raz dziennie, podczas porannej pielęgnacji. Olejek do brody dobrze jest stosować także po prysznicu czy kąpieli.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |