Mel Gibson o drugiej części „Pasji” 

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Mel Gibson, reżyser najsłynniejszego chyba filmu o męce i śmierci Jezusa Chrystusa, pracuje już na drugą częścią filmu. 

W rozmowie z pastorem Gregiem Laurie w słynnym programie „The Late Show” Mel Gibson zdradził nowe informacje na temat kontynuacji swojego kultowego filmu o Chrystusie. Ma ona opowiadać o wydarzeniach, które wydarzyły się po złożeniu ciała Jezusa do grobu. 

Jak przyznaje reżyser, to co wydarzyło się po zasunięciu grobu kamieniem było „czymś więcej niż jednym wydarzeniem. To było niesamowite wydarzenie”. Na pytanie o złych bohaterów w sequelu „Pasji”, jak popularnie nazywa się już nową produkcję, Gibson tajemniczo potwierdził precyzując, że będą oni występować „w innej sferze”. 

Twórca filmu chce rzucić nowe światło na wydarzenia poprzedzające zmartwychwstanie. Można się spodziewać, że historia będzie nawiązywała ściśle do wydarzeń z Pisma Świętego. 
Mel Gibson dał się poznać jako producent filmów o szeroko pojętych bohaterach. Bohaterem „Pasji” jest Chrystus, bo jak sam powiedział, „wiara jest czymś realnym”. Film pojawił się w kinach w 2004 r. i do dzisiaj uważany jest za jedno z najwierniejszych i najbrutalniejszych przedstawień męki i śmierci Jezusa Chrystusa w historii kina. 

fot. kjd, flickr.com

Zobacz także
Wasze komentarze