siatkówka

Mistrzostwa Europy w siatkówce: Polacy na III miejscu

Po przegranym czwartkowym spotkaniu ze Słowenią, dziś reprezentacja Polski zmierzyła się w walce z Francuzami o 3. miejsce Mistrzostw Europy w piłce siatkowej. Po trudnej, wyrównanwej walce Biało-Czerwoni wygrali 3:0 i stali się brązowymi medalistami.

Już pierwszy set stanowił dla Polaków nielada wyzwanie. Pomimo drobnych kłopotów na początku, w końcówce dali Francuzom popalić. Zwyciężyli 26:24.

Druga część również była zaciętym starciem. Trenera reprezentacji Polski poniosły emocje i został ukarany żółtą kartką. Jednak dzięki świetnej kontrze i serwisowi Biało-Czerwonych pokonali Francuzów 25:22.

W trzecim secie walka również nie była łatwa. Pomimo rozgrywki, można powiedzieć „łeb w łeb”, Polacy pokonali reprezentację Francji 25:21 i zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Europy. Gratulujemy!