Premiera nowego filmu o egzorcystach już niedługo

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Uwolnij mnie”, to, jak zapewnia producent, wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę, fascynujące spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy. Kondrat Media przedstawia film „Uwolnij mnie”, który wejdzie do kin 19 października.

Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji oraz nagrodę dla najlepszego filmu i reżyserię Włoskiej Akademii Filmów Dokumentalnych.

Jak opisuje producent, włoski film dokumentalny „Uwolnij mnie” ukazuje niezwykłą pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo: „Jest to opowieść o praktyce egzorcyzmów i ludzkich problemach życia codziennego: kontrasty między tradycjami antycznymi, a nowoczesnymi nawykami, między sacrum i profanum, spotykają się w tym zdumiewającym dokumencie”.

– Struktura filmu prezentuje pełną gamę życia bohaterów – od codziennych, zwykłych sytuacji, po ewidentnie nienormalne i niepokojące zachowania. Uważam, że udało nam się zachować właściwą dyskrecję i szacunek wobec nieznanych rzeczy oraz wobec tych, którzy głęboko dotykają duchowości niektórych ludzi. Zdecydowałam się na opowiedzenie tej historii z perspektywy ludzi, którzy doświadczają tego każdego dnia. Nie tylko „opętanych”, ale także kapłanów, którzy nie decydują się zostać egzorcystami z własnej woli – są nominowani przez swoich biskupów. Mimo to przyjmują tę posadę z wiarą i całkowicie zmieniają swoje życie, będąc „obleganymi” w dzień i w nocy. Ojciec Cataldo jest symbolem całkowitego oddania połączonego z rozbrajającą spontanicznością i szczerością – mówi o filmie reżyserka Federica Di Giacomo.

Egzorcysta ks. Antoni Zieliński powiedział po obejrzeniu produkcji: „Film pokazuje prace kilku egzorcystów włoskich. Są to kapłani niezwykle wielkiej wiary i prostoty w relacjach do Pana Jezusa”.

Twórcy filmu zauważają, że ważna jest również pomoc ludzi świeckich zaangażowanych w posługę uwalniania i egzorcyzmowania. Kapłani egzorcyści działają prostymi metodami, skutecznymi w Kościele od wieków. Film pokazuje wiele współczesnych zniewoleń.

Film został objęty patronatem portalu misyjne.pl

Premiera nowego filmu o egzorcystach już niedługo
4.2 (70%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze