zmęczenie

fot. Pixabay

Odpoczynek jest dla „słabych”? Te objawy zmęczenia skutecznie popsują Ci humor!

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wydaje Ci się, że nie potrzebujesz wakacji, a zaoszczędzone pieniądze możesz wydać w inny sposób? Mimo, że od ostatniego odpoczynku minęło już sporo czasu, to myślisz, że wciąż masz naładowane akumulatory? Czy aby na pewno? Sprawdź, czy nie dotyczą Ciebie podobne objawy. 

Nie zawsze uda się pojechać w wymarzone miejsce na wakacje, ale to nie powód, by całkowicie rezygnować z odpoczynku. W domu, na działce, pobliskim lesie czy nawet w parku też można odpocząć… Ale właściwie po co? 

Gdy grają Ci na nerwach 

Wydaje się, że wszystko jest w porządku, pracujesz efektywnie jak zwykle, tylko ostatnio coraz częściej się denerwujesz… Irytują Cię nie tylko koleżanki i koledzy z pracy, ale też klienci, a co gorsza – po godzinach nie jest lepiej. Rodzina i przyjaciele też stali się w ostatnim czasie nie do zniesienia. Zastanawiasz się, jak to przetrwać. Przecież nic się nie zmieniło… A może oni wszyscy się na Ciebie uwzięli? Myślisz, że na pewno nie chodzi tu o przemęczenie…

Nie wiem, nie znam się

Nie wiadomo dlaczego, ale z zaniepokojeniem stwierdzasz, że nauczenie się nowych umiejętności przychodzi Ci z większym trudem… Jeszcze niedawno szło Ci dużo łatwiej. Masz też problemy ze skupieniem się. Co się dzieje? Przecież stawiasz na zdrową dietę i starasz się dobrze „odżywiać” swój mózg. Jesz dużo owoców i warzyw, nawet nasiona i orzechy znajdują się w Twoim jadłospisie, a tymczasem organizm zawodzi… Co jest nie tak?

Jak nie zapomnieć o tych wszystkich chwilach…

Niedawno zdarzyło Ci się zapomnieć o spotkaniu z przyjaciółmi. Właściwie to takich sytuacji w ostatnim czasie było kilka… Niedługo przed Tobą ważny projekt.

fot. Pixabay

Nie wiesz, jak sobie z tym wszystkim poradzisz. Zastanawiasz się, czy nie kupić kolejnej książki o multitaskingu. Oczywiście, o ile nie zapomnisz jej kupić.  W końcu jakoś trzeba sobie radzić.

Stary niedźwiedź mocny śpi

Czasami masz ochotę więcej pospać i dobrze  – sen jeszcze nikomu nie zaszkodził. Tylko jest mały problem: Morfeusz wcale nie wyciąga do Ciebie swoich ramion. Jeśli jednak uda się pokonać bezsenność, to… trzeba już wstawać. A przecież od rana otoczenie wymaga bycia na 100-procentowych obrotach. W takim razie – jak żyć?

Gdy wyglądasz niewyraźnie

Niby nie czujesz początków przeziębienia, ale bez powodu pojawiają się stany gorączkowe, bóle głowy i mięśni… Nie masz czasu na badania. Myślisz, no nic, trzeba wziąć się w garść. Przecież od dawna mówią, że paluszek i główka to szkolna wymówka…  A co dopiero, gdy się pracuje. Wtedy już nie ma żartów, bo bez pracy nie ma kołaczy…

Wahania nastroju

Nie tylko wyglądasz niewyraźnie, ale też tak się czujesz… Inni ludzie coraz bardziej Cię denerwują, a to zazwyczaj wywołuje konflikty. Nie możesz skupić się na swoich zadaniach, nawet nie zastanawiasz się nad nowymi wyzwaniami – one Cię w tej chwili przerastają… Jak tu nie mieć „doła”?

Nikt nie jest herosem

Oczywiście powyższe sytuacje przedstawione są w krzywym zwierciadle, ale odpoczynek naprawdę jest ważny w życiu każdego człowieka. Nawet tego, który uważa, że nie potrzebuje relaksu, by działać z energią i pasją. Bóg też odpoczął po sześciu dniach stwarzania świata. Przypadek? Nie sądzę. 

Zobacz także
Wasze komentarze