Polak autorem aplikacji do odnalezienia zguby

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Polak znów potrafi! Polski rewelacyjny pomysł na globalne biuro rzeczy znalezionych – KARMA CLUTCH w dziesiątce najbardziej innowacyjnych startupów w USA obok takich potęg jak UBER, NOMADIC czy DeepMap.

Grzegorz A. Misiąg może zostać Innovatorem roku 2017 – najbardziej innowacyjnego startupu w Dolnie Krzemowej. Przez ponad rok udoskonalał wraz z programistami narzędzie, które pomoże milionom ludzi na całym świecie znajdować zgubione rzeczy. Aplikacja powstała dzięki wspólnej pracy polsko-amerykańskiego zespołu, który wcześniej stworzył m.in skuteczną aplikację do wyłapywania w sieci pedofilii. Startup jest częścią ponadnarodowego, gospodarczego programu dla polskich innowacji – Polska 3.0, w ramach którego rozwijane są ważne dla społeczeństwa, innowacyjne projekty.

W kolejce do współpracy z KARMA CLUTCH stoją już światowe marki producentów rowerów, okularów, telefonów a nawet zgłaszają się organizacje związane z domowymi pupilami. Już wkrótce miliony dokumentów, notesy i pamiętniki, torby, klucze, telefony czy pupile będą mogły po chwili wrócić do właściciela.

Hasło Karmy: „If it’s important for you it’s important for us” idealnie odzwierciedla ideę rewolucji w naklejce – posiadając Karmę Clutch możesz nią opatrzyć każdą cenną dla Ciebie rzecz, a ten kto ją znajdzie i zwróci, otrzyma za nią nagrodę. System przewiduje zarówno spotkania z tym, kto odnalazł zgubę jak również pełną anonimowość, gdy właściciel sobie tego życzy.

30 000 000 na tak dla Karmy Clutch – tyle właśnie wyświetleń zyskał film demonstracyjny Karmy w USA. Znany brytyjski przedsiębiorca i miliarder Richard Branson, powiedział że wierzy w ten projekt, bo wierzy, że dobra karma wraca i już za sam pomysł Polak powinien dostać nagrodę.

Zobacz także
Wasze komentarze