fot. materiały prasowe

Poznaj rodziny, które spędzają wakacje na… głoszeniu Ewangelii

Wyrusza kolejna ewangelizacyjna wyprawa rodzin do nadmorskich parafii. Świadectwa spotkania Żywego Boga, wiary przeżywanej w całej rodzinie, cudownych interwencji Jezusa i Matki Bożej, uzdrowień i uwolnień oraz Bożego prowadzenia w życiu, wiozą ze sobą rodziny zaangażowane w działania ewangelizacyjne Fundacji Ad Maiorem Dei Gloriam – Harcerstwo Niepokalanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Akademickim im. o. Tomasza Rostworowskiego SJ.

Projekt zakłada służbę rodzin w nadmorskich parafiach w okresie wakacji i pierwszych tygodni września, podczas Mszy świętych oraz organizowanych koncertów ewangelizacyjnych i pikników rodzinnych. Do uczestnictwa zapraszają również wszystkie rodziny, osoby, które zechcą dołączyć do tej wyprawy poprzez transmisje na ich kanale: https://youtube.wiekszedobro.pl. W planach jest też dzielenie się codzienną wspólną rodzinną modlitwą, przeżyciami z podróży, za pośrednictwem strony: https://www.facebook.com/wiekszedobro

>>> Przesłanie z Medjugorje: spotkałem Jezusa i nie mogę się powstrzymać od głoszenia Go światu [WIDEO]

Budować ruch rodzin

Organizatorzy tego wydarzenia pragną budować w ten sposób nowy ruch rodzin w Kościele katolickim, pod nazwą Harcerstwo Niepokalanej, w którym podstawową jednostką organizacyjną jest rodzina. W tej sprawie odbyła się korespondencja z Ojcem Świętym Franciszkiem , który z serca błogosławi tym działaniom.

fot. materiały prasowe

Organizatorzy wraz ze swoimi rodzinami na stałe prowadzą w Kościele wydarzenia muzycznego uwielbienia Boga, animują powstawanie i prowadzenie wspólnot charyzmatycznych i zespołów ewangelizacyjnych, a przede wszystkim trwają we wspólnotowej modlitwie całymi rodzinami, dbając o formację wszystkich członków.  Ich pragnieniem jest dzielenie się radością życia z Jezusem, umacnianie innych w wierze i nadziei, aby wszyscy otworzyli się na Bożą miłość i Jego plany, i zaprosili do swego życia Maryję.

>>> W miasto! Rozmowa Agaty Adaszyńskiej-Blachy z ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem [MISYJNE DROGI]

Z posługą

Weronika i Rafał Lewandowscy, założyciele Fundacji, wraz ze swoimi dziećmi trwają na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem Metropolity Łódzkiego Abp. Grzegorza Rysia i od niedawna również Bp. Szymona Stułkowskiego. Swoją wyprawę rozpoczęli od zaskakującego wydarzenia – przekazania Fundacji, na działania ewangelizacyjne, Ruin Piastowskiego Zamku Gryf na Dolnym Śląsku.

>>> Bp Adrian Galbas: jeśli nie ewangelizujesz, twoje chrześcijaństwo jest teoretyczne

Małżonkowie na stałe formują się we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus, w duchowości jezuickiej. Przeszli wszystkie etapy Rekolekcji Ignacjańskich. Obecnie ich posługa  związana jest z prowadzeniem Wieczorów Uwielbienia w Kolegiacie Wniebowzięcia NMP w Uniejowie (diecezja włocławska).

Wszystkie szczegóły wyprawy zostały opisane na łamach strony: https://wyprawa.wiekszedobro.pl. Zawarty jest na niej również projekt crowdfundingowy – zrzutka.pl wspierający przygotowania i będący podstawą finansowania wyprawy. Jej powodzenie w dużej mierze zależy od hojności darczyńców, którzy zechcą wziąć w ten sposób udział w wydarzeniu, współtworząc dzieło ewangelizacji rodzin i stając się jego częścią. Zachęcamy do wsparcia i uczestnictwa w wyprawie, niech celem będzie Jezus, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć później za Św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem.” 2 Tm 4,7a.

Aby wesprzeć projekt można dokonać wpłat za pośrednictwem strony: https://zrzutka.pl/z/gaudete21

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze