fot. Pexels

Prezenty, które spodobają się każdemu katolikowi. Sprawdź!

4 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nie masz już pomysłów na obdarowanie wierzącego przyjaciela? Stworzyliśmy listę sześciu prezentów, które ucieszą każdego katolika.

Obdarowywanie bliskiej osoby to jeden z najbardziej podstawowych sposobów na wzmocnienie Waszej relacji, ale co zrobić, gdy kończą się pomysły na prezent? Warto wówczas poszukać nowych rozwiązań i nie bać się podarować czegoś zupełnie innego niż dotychczas. Tak też jest z naszą listą pomysłów na katolicki prezent! Przejrzyj ją i zaskocz swojego wierzącego bliskiego.

>>> Zbyt biedni by jeść. Czym jest Sprawiedliwy Handel? [MISYJNE DROGI] 

Prezent #1 – książka

Pierwszym i jednocześnie najbardziej klasycznym prezentem jest katolicka książka. W Polsce mamy do dyspozycji wiele tytułów, więc wybór jest naprawdę szeroki. Jeśli masz trochę więcej czasu, to możesz zapoznać się z różnymi pozycjami. Jeśli jednak nie, TUTAJ znajdziesz listę polecanych przez nas lektur. Książka jest podarunkiem uniwersalnym, pozwala na chwilę relaksu. Dodatkowo rozwija światopogląd, może porwać w niezwykłą podróż i odmienić serce, a także dodać odwagi w dążeniu do marzeń.

fot. pixabay

Prezent #2 – płyta

Kolejnym pomysłem na prezent może być płyta muzyczna. Możesz poszukać katolickiej muzyki w języku polskim, ale tez w innych językach. Jeśli nie znasz żadnego wykonawcy, to wystarczy, że posłuchasz przykładowych utworów w serwisie YouTube. Warto zwrócić uwagę np. na Lauren Daigle czy MercyMe. Co ważne, nie dość, że katolicka muzyka jest piękna i potrafi poprawiać nastrój, to niesie ze sobą także ważne treści i przybliża do Boga. Jednym słowem: prezent idealny.

Prezent #3 – obraz lub plakat

Jednych porusza słowo, innych dźwięk, a jeszcze innych obraz. I ten ostatni może się okazać najbardziej trafionym prezentem! Wybór jest dość spory i wcale nie musi wiązać się z bardzo dużym kosztem. Wszystko zależy od użytych materiałów, wielkości i miejsca, w którym kupujesz. Pamiętaj jednak, by przy zakupie tego prezentu zwrócić uwagę na to, w jakim stylu jest udekorowane wnętrze domu/pokoju osoby, którą chcesz obdarować. Warto, aby prezent tworzył harmonijną całość z ta przestrzenią.

fot. pixabay.com

Prezent #4 – różaniec

Czwartą propozycją jest zakup różańca, ale nie takiego klasycznego, który znasz, tylko bardziej „podręcznego”. Można znaleźć prześliczne różańce w formie bransoletek albo obrączek na palec. Jest to o tyle praktyczny prezent, że można go nosić codziennie przy sobie, w łatwo dostępnym miejscu, a to może sprzyjać odmawianiu modlitwy w każdym miejscu i czasie. Różaniec to prezent bardzo funkcjonalny – a może też cieszyć oko! Możesz też spróbować samemu zrobić różaniec dla bliskiej osoby.

Prezent #5 – katolicki gadżet

Piątą propozycją jest katolicki gadżet, który może uprzyjemnić codzienne życie. Fajna koszulka z chrześcijańskim motywem, kubek, puzzle. To wszystko jest łatwo dostępne, tylko trzeba poszukać. Dodatkowo, motywy nie muszą być „poważne”. Co więcej, takie gadżety mogą przybliżać do Boga. Parząc kawę możemy zapamiętać cytat z Pisma Świętego nadrukowany na kubku, a grając w biblijną grę z przyjaciółmi utrwalić znajomość postaci Starego i Nowego Testamentu.

>>> Kup kubek #NasiHerosi i pomóż misyjnym ośrodkom zdrowia


Prezent #6 – szybka wyprawa

Ostatnim prezentem, nieco szalonym, może być jednodniowa wyprawa do religijnego, wybranego wcześniej z myślą o obdarowywanym miejsca! W Polsce mamy wiele takich destynacji – Licheń, Gietrzwałd, Jasna Góra, Sokółka, Legnica itp.z łatwością znajdziesz coś blisko Ciebie. Nie jest to najprostszy pomysł, ale zachowując wszelkie środki ostrożności, może być przygodą budującą relację i wyjątkowym wspomnieniem. A takich trzeba jak najwięcej!

Dodając małą dedykację na początku książki lub kopertę z listem do paczuszki z grą biblijną podkreślisz, jak ważna jest dla Ciebie dana osoba. Najważniejszy jest jednak po prostu gest. Nie pozostaje więc nic innego, jak wybrać prezent i działać! 

 

Zobacz także
Wasze komentarze