Domena Publiczna

Proroctwo ks. Dolindo o Polsce

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ksiądz Dolindo miewał wiele wizji Jezusa i Maryi, które opisywał w listach do swoich bliskich. Były to krótkie zdania, które zazwyczaj miały kogoś po prostu pokrzepić, jednak dzisiaj można powiedzieć, że były to po prostu proroctwa.

W jednym z nich, kierowanym do polskiego arystokraty, hrabiego Witolda Laskowskiego, napisał słowa, jakie usłyszał od Maryi:

Maryja do duszy. Świat idzie ku zatracie, ale Polska, jak w czasach Sobieskiego, dzięki pobożności do Mojego serca będzie dzisiaj jak tamci w liczbie 20 tysięcy, którzy uratowali Europę i świat przed turecką tyranią. Polska uwolni świat od najstraszliwszej tyranii komunistycznej. Pojawi się nowy Jan, który w heroicznym marszu rozerwie kajdany i pokona granice narzucone przez komunistyczną tyranię. Pamiętaj o tym. Błogosławię Polskę. Błogosławię ciebie. Błogosławcie mnie. Ubogi ksiądz Dolindo Ruotolo – ulica Salvator Rosa 58, Neapol”. [cyt. Antonio Socci, Tajemnice Jana Pawła II]

Co ciekawe, kartka ta zaginęła potem na wiele lat. Dopiero po wyborze Karola Wojtyły na papieża w 1978 r. duchowe uczennice ks. Dolindo odkryły kopię zapisku przeniesioną do jednego z zeszytów Stowarzyszenia Apostolstwa Wydawniczego. Jak się potem okazało, jej oryginał był oparty o ścianki kasy pancernej, w której przechowywał tajne dokumenty biskup słowacki Paweł Hnilica, bliski przyjaciel Jana Pawła II. Można powiedzieć, że ojciec Dolindo przepowiedział nie tylko wybór Polaka na papieża, ale również upadek komunizmu.

Zobacz także
Wasze komentarze