fot. facebook

Przedszkolaki robią korytarz życia. Musisz to zobaczyć! [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przedszkolaki z Chatki Puchatka w Stęszewie nagrały film edukacyjny dla dorosłych. Zobaczyło go już prawie 90 tys. osób!

Niedawno zostały znowelizowane przepisy prawa o ruchu drogowym. Wprowadziły one tzw. korytarz życia i jazdę na suwak. W związku z tym przedszkolaki nagrały filmik edukacyjny dla dorosłych, na którym pokazują, jak prawidłowo powinien wyglądać korytarz życia.

>>> Robert Kubica: Grand Prix USA, ale najpierw… wizyta dzieci w garażu

Filmik udostępniony na Facebooku przez Ochotniczą Straż Pożarną Poznań-Głuszyna jest już bardzo popularny i coraz więcej internautów chwali ten pomysł.

W nagłym zatrzymaniu krążenia mózg ludzki zaczyna umierać po około 4-5 minutach, gdzie dochodzi do nieodwracalnych zmian neurologicznych. Kierowca ustawiając się prawidłowo w korytarzu życia, umożliwiając przejazd karetce pomaga nam walczyć z tym czasem i tym samym zwiększa szanse pacjenta na przeżycie. Dlatego brawa dla tych przedszkolaków! – mówi Paweł Kołata, ratownik medyczny z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku.

????KORYTARZ RATUNKOWY to dziecinnie proste! Dzieci z przedszkola Chatka Puchatka w Stęszewie pokazały jak prawidłowo wykonać "KORYTARZ RATUNKOWY"A czy Ty potrafisz właściwie zachować się na drodze gdy nadjeżdżają służby ratunkowe??? ????????????Udostępnij!Zapamiętaj!Korytarz Ratunkowy

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna Czwartek, 31 października 2019

 

 

Zobacz także
Wasze komentarze