Fot. Wikipedia/Domena Publiczna

„Soli Deo Per Mariam” – posłuchaj wyjątkowego utworu o Prymasie Tysiąclecia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Marcin Styczeń, znany pieśniarz, kompozytor i autor tekstów, nagrał piosenkę z okazji zbliżającej się czerwcowej beatyfikacji sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Utwór „Soli Deo Per Mariam” (Jedynemu Bogu przez Maryję) zapowiada jednocześnie nowy, 11. album niezależnego artysty – wybitnego twórcy poezji śpiewanej – którego tematem będą święci.

 

Autor słów i muzyki do kompozycji o kard. Wyszyńskim przyznał, że utwór powstał z inspiracji słowami, jakie kard. Wyszyński wypowiedział z 1971 roku w 25. rocznicę konsekracji biskupiej: „Wydaje mi się – że najbardziej bezpośrednią Mocą w moim życiu jest Maryja. Przez szczególną tajemnicę, której w pełni nie rozumiem, została Ona postawiona na mej drodze”.

>>> „Wszystko postawiłem na Maryję”. 10 cytatów kard. Wyszyńskiego o Maryi i różańcu

– Ten mąż stanu, człowiek wielkiego hartu ducha, który przetrzymał tyle lat przymusowego odosobnienia, miał w sobie mnóstwo wrażliwości. Potrafił się z ufnością oddać w ręce Maryi. To budzi mój podziw i szacunek, choć sam nie mam tak głębokiej relacji z Maryją. Od Prymasa można się jej uczyć – stwierdził 42-letni muzyk

Do piosenki „Soli Deo Per Mariam” powstał teledysk oparty na archiwalnych zdjęciach, które specjalnie do tego celu udostępnił Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Utwór poświęcony kard. Wyszyńskiemu zapowiada jednocześnie nową płytę Marcina Stycznia pt. „Święci”. Album ma się ukazać 1 listopada 2020 r.

Zobacz także
Wasze komentarze