Fot. malydziennik.pl

Tajemnica Fatimy. Historia i przesłanie. [RECENZJA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Tajemnica Fatimy. Historia i przesłanie 

Wydawnictwo JUT 2017

Publikacja przygotowywana z myślą o setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie ukazuje ponadczasowość i aktualność przekazanych tam tajemnic.

W publikacji skupiono się na obiektywnym przekazaniu faktów zgodnych z nauką Kościoła katolickiego oraz na autentycznej interpretacji treści objawień fatimskich i wpływie, jaki wywarły one na życie religijne w XX i XXI w. Pochylenie się nad wydarzeniami z 1917 r. z wielu perspektyw pozwala na uznanie książki za kompendium dla osób, które wcześniej nie zetknęły się z tym tematem lub chcą poszerzyć dotychczasową wiedzę.

Wydawnictwo JUT zostało założone w 2009 r. Specjalizuje się w wydawaniu modlitewników z serii „Módlmy się…” oraz „Mój Patron”. Dotychczasowe publikacje książkowe to „Kościół w czasie przełomu”, „Jeśli wierzysz, możesz być uzdrowiony”, „Ścieżkami wiary”, „Zobaczyłem twarz diabła”, „Pokonać szatana”, „Trzy miłości”. Celem wydawnictwa jest przybliżanie czytelnikom tematów religijnych.

W centrum przesłania Fatimy stoi nie Maryja, lecz Bóg pragnący, byśmy ku Niemu zwrócili całe nasze życie. Maryja natomiast stara się swoją pomocą wypełnić testament Jezusa, który ustanowił Ja naszą Matka na drogach zbawienia. Realizuje Ona w swoje duchowe macierzyństwo wpisane w Boży plan zbawienia człowieka. Fatima jest niewątpliwie znakiem od Boga, a także wezwaniem, by człowiek się nawrócił. Ukazuje ona skutki grzechu: piekło, wojny, głód, prześladowania, ale wskazuje też na drogi ratunku, jakimi są modlitwa i pokuta, codzienny różaniec i wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa i zniewagi. Środki te okazują się konieczne, ponieważ stanowią odpowiedź na silne pragnienie Boga: ,,Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli się zrobi to, co wam powiem, wielu przed piekłem zostanie uratowanych i nastanie pokój na świecie”. 

 

Fragment artykułu ks. dr hab. Janusza Lekana Wpływ objawień fatimskich na życie Kościoła 

 

Zobacz także
Wasze komentarze