tetris challenge

Fot. Instagram/Domena Publiczna

#TetrisChallenge podbija Internet. Udział w nim wzięły także polskie służby

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zanim powstały regularne gry komputerowe, dzieci na całym świecie (a w przynajmniej w krajach byłego Związku Radzieckiego) spędzały godziny na grze w Tetrisa, grze logicznej polegającej na dopasowaniu klocków w idealną całość. Dzisiaj Tetris stał się… rzeczywistością.

Zaczęło się od zdjęć na Instagramie. Użytkownicy tej popularnej platformy, zaczęli publikować zdjęcia swojego wyposażenia układając rzeczy w charakterystycznym porządku, dokładnie takim jak w Tetrisie. Moda na tego typu zdjęcia trwa już kilkanaście miesięcy. Nie było by jednak w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że dołączyły do niej służby mundurowe na całym świecie. Także w Polsce. Efekt jest niesamowity.

W tego typu akcjach społecznych nie wiadomo kto zapoczątkował cały trend, choć w przypadku #TetrisChallenge (a więc zdjęć wyposażenia służb) mówi się o Komisariacie Policji w Szwajcarii. Dzisiaj Instagram, Twitter i Facebook jest pełen tego typu ujęć, nie tylko wyposażenia wozów funkcjonariuszy Policji ale także Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, sal szpitalnych czy nawet pomieszczeń biurowych. Cały fenomen zdjęć polega na tym, iż całe „wyposażenie” ułożone jest idealnie, wraz z pojazdem, a zdjęcia robione są z góry. W skład „wyposażenia” wchodzą niekiedy sami funkcjonariusze bądź pracownicy, co nadaje humorystyczny akcent całej akcji.

Prócz zabawy cała idea projektu ma jeszcze jeden ważny cel: pokazanie co kryje się „za zwykłą” karetką, wozem strażackim, czołgiem czy salą operacyjną. To nie tylko siedzenia czy sprzęty, ale także cała masa spraw, a niekiedy i problemów z jakimi muszą zmierzyć się funkcjonariusze czy lekarze.

Mild interessant: de inhoud van een Spoedeisende Hulp from r/thenetherlands

Do akcji dołącza coraz więcej polskich służb, między innymi Mazowiecka Policja, ochotnicze i zawodowe jednostki Straży Pożarnej, żołnierze czy nawet lekarze.

Poniżej ciekawe przykłady zabawy #TetrisChallenge.

 

Zobacz także
Wasze komentarze