karol wojtyła

karol wojtyła

„Wadowice Lolka Wojtyły” – gra planszowa na wakacje

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przygotował dla rodzin niespodziankę na wakacje. Na stronie internetowej instytucji dostępna jest gra planszowa pt. „Wadowice Lolka Wojtyły (kliknij, aby pobrać)”.

Gra jest związana z wczesną młodością Karola Wojtyły w Wadowicach. – Podczas gry uczestnicy przeniosą się do dawnego rodzinnego miasta papieża Polaka i poznają młodziutkiego Karola i jego kolegów. Dowiedzą się, co robili uczniowie w wolnym czasie i jakie mieli obowiązki oraz jak wyglądało życie codzienne ówczesnych Wadowic i jego mieszkańców – opisuje dr Barbara Munk z Instytutu.

Dodaje, że dla młodych jest to szansa zobaczenia w jaki sposób ich rówieśnicy w erze bez Internetu i telefonów komórkowych spędzali czas w szkole czy w trakcie zabaw. – Planszówki przeżywają od kilku lat prawdziwy renesans. Zachęcają do wspólnego spędzania wolnego czasu i bawiąc – uczą. Także tego jak odpoczywać bez elektroniki – mówi Munk.

>>> Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II [WIDEO] 

„Dom Katolicki w Wadowicach był ośrodkiem życia kulturalnego w mieście. Między innymi tutaj wystawiano sztuki teatralne, w których grał młody Karol Wojtyła” – brzmi fragment instrukcji.

– Do gry potrzebna jest wydrukowana i sklejona plansza oraz wydrukowana instrukcja, które można znaleźć na stronie www.idmjp2.pl, a także kostka, pionki oraz czas i dobry nastrój – zachęca do skorzystania z propozycji Instytutu Munk.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest dialog między religiami i kulturami oraz zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Jan Paweł II.

Zobacz także
Wasze komentarze