Zajączek, czyli wielkanocne pomysły na prezenty 

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W XIX w. w Niemczech popularne stało się obdarowywanie bliskich zajączkami z cukru lub ciasta. Z czasem szukanie przez dzieci schowanych drobnych prezentów upowszechniło się również w niektórych regionach Polski. Podpowiadamy wam, co w tym roku możecie im kupić, by je zaskoczyć. 

Zgodnie z tradycją dzieci zostawiają na noc z soboty na niedzielę wystawiony koszyk, by po przebudzeniu lub po uroczystym śniadaniu w Wielką Niedzielę znaleźć tam upominki, które zostawił zajączek. Zabawki i słodycze mogą one też być poukrywane w domu lub ogródku. Na Śląsku, w Wielkopolsce, a ostatnio również w województwie łódzkim jest to więc kolejna, po Bożym Narodzeniu, okazja do cieszenia się z prezentów. Czym możemy ucieszyć najmłodszych członków rodziny? Rzecz najważniejsza: nie powinna być to pierwsza lepsza rzecz – raczej drobiazg, który podkreśli charakter okresu wielkanocnego. Dlatego redakcja misyjne.pl proponuje: 

Misyjne krówki 

Któż nie lubiłby krówek? Te typowo polskie cukierki zaspokoją nawet największą ochotę na coś słodkiego. Te nasze, portalowe, wykonane są z najlepszej jakości składników. Produkowane są ręcznie według tradycyjnej receptury. Swój charakterystyczny smak zawdzięczają temu, że w składzie zawierają prawdziwe masło. 

Lemur z Madagaskaru 

Każdy zakup w naszym sklepie to wsparcie dla misji. Dlatego kupno około 13-centymetrowej figurki lemura, zwierzęcia typowego dla Madagaskaru, będzie wsparciem dla rówieśników waszych dzieci, które nie zawsze mają jak, za co i w czym iść do szkoły. Niech ta figurka będzie powodem, dla którego opowiemy dzieciom o misjach, innych krajach i trapiących je problemach.  

Kolorowy różaniec 

Prezent w postaci dziesiątki różańca będzie wyjątkowym położeniem akcentu na to, że zajączek wpisuje się w katolicką tradycję Świąt Wielkiej Nocy. Z kolei kolorowe koraliki uatrakcyjnią dziecku modlitwę, której od małego uczą rodzice. 

Okpik – arktyczne opowiastki

A może by tak zamienić opowieści o księżniczkach na historie prosto z Arktyki widziane oczami misjonarza oblata? Może to być niezwykła podróż do tej mroźnej krainy, której nie znamy jeszcze dobrze nawet my, dorośli. Żeby nie było nudno, w książce znajdziemy piękne czarno-białe obrazki Eskimosów i ich zwierząt, które zilustrują nam życie w tym rejonie ziemi.  

Naszyjniki prosto z Afryki 

Twoja córka może mieć ze sobą odrobinę Afryki, a dokładnie z Rwandy. Zebra, żyrafa, słonik? Który motyw najbardziej się jej spodoba? Taka biżuteria jest tym bardziej wyjątkowa, że zrobiona została przez tamtejszych chrześcijan z koralików, kości afrykańskiego bawołu czy z niespotykanego u nas kamienia. 

Dominikańska czekolada 

Takiego połączenia nie znajdziecie w polskich sklepach! Biała czekolada o smaku malinowym z dodatkiem wanilii. Taka dawka słodkości prosto z Karaibów wspomoże ponadto ideę sprawiedliwego handlu. 

Breloczek 

To kolejna propozycja na gadżet w misyjnym, afrykańskim stylu. Breloczek ozdobi każdy plecak, piórnik czy klucze do domu. A może zachęci wasze dzieci do gry na jakimś instrumencie? 

Zobacz także
Wasze komentarze