Przyjmowanie zgłoszeń do nagrody POLIN 2017

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Muzeum Historii Żydów Polskich rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do nagrody POLIN 2017.

Nagroda zostanie wręczona w listopadzie po raz trzeci. Osoby, organizacje lub instytucje aktywnie działającej na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów zgłaszać można do 12 września.

„Nagrodę przyznajemy osobom, organizacjom i instytucjom, które w ostatnich latach przyczyniły się do ożywienia pamięci o historii polskich Żydów, do budowania zrozumienia i szacunku między Polakami a Żydami. Wiemy, takich inicjatyw jest wiele, zarówno w dużych, jak i małych miastach. Ludzie, którzy poświęcają im swój czas i energię, zasługują na wdzięczność i wyróżnienie” – powiedział dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Dariusz Stola.

W pierwszym etapie konkursu zbierane i weryfikowane są propozycje zgłoszone poprzez formularz umieszczony na stronie www.polin.pl/nagroda. W drugim – laureata Nagrody POLIN wyłania kapituła. Nagradzający mogą również przyznać wyróżnienie, natomiast dyrektor muzeum Dariusz Stola – nagrodę specjalną.

Gala wręczenia nagrody odbędzie się w Muzeum Historii Żydów Polskich 28 listopada 2017 r. Jej laureat otrzyma rzeźbę autorstwa Barbary Falender oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych ufundowaną przez Tomka Ulatowskiego i Ygala Ozechova, darczyńców Muzeum POLIN.

Przyjmowanie zgłoszeń do nagrody POLIN 2017
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze