Kamil Stoch podczas konkursu skoków Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Engelbergu: dwóch Polaków na podium

Niedzielny konkurs w Engelbergu wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, skacząc na odległość 144 m w pierwszej serii oraz 137 m w drugiej. Na podium znalazło się także dwóch reprezentantów Polski – Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Po skokach kwalifikacyjnych do pierwszej serii udało się dostać wszystkim polskim skoczkom – Kamilowi Stochowi, Piotrowi Żyle, Dawidowi Kubackiemu, Jakubowi Wolnemu, Stefanowi Huli oraz Maciejowi Kotowi, którzy zajęli kolejno 2. (138,5 m), 3. (137,5 m), 4. (138,5 m), 20. (126 m), 29. (124,5 m) i 42. (120 m) miejsce w tabeli.

Do drugiej serii awansowało pięciu Polaków. Nie udało się to Maciejowi Kotowi. Nasz najlepszy zawodnik w tym konkursie – Piotr Żyła – po oddaniu skoku na odległość 133 metrów zajął 2. miejsce. Na podium znalazł się także Kamil Stoch skacząc 131 m. Pozostali reprezentanci znaleźli się na 5. (Kubacki), 22. (Wolny), 27. (Hula) pozycji.