EPA/FILIP SINGER

PŚ w skokach narciarskich: Polak na podium!

Skoki narciarskie dzisiaj: konkurs w Titisee-Neustadt. W porannych kwalifikacjach najlepszy był Dawid Kubacki. Do konkursu Pucharu Świata zakwalifikowało się siedmiu Polaków.

W drugiej serii Dawid Kubacki pofrunął 144 metry! 141 metrów skoczył Anze Lanisek i zajął miejsce na czele stawki.

Emocje w finałowej serii rosły z każdym kolejnym skokiem. Znakomicie zaprezentowali się Robert Johansson i Manuel Fettner, którzy lądowali odpowiednio na 133 i 134,5 m. Dobry skok zaliczył również Paweł Wąsek, który zapisał na swoim koncie 128,5 m i po raz kolejny ukończył konkurs Pucharu Świata w drugiej dziesiątce.

W drugiej serii znakomitą dyspozycję potwierdził Piotr Żyła. Doświadczony zawodnik poszybował 136 m i zameldował się na czele stawki. Był to zresztą najlepszy dotychczasowy skok w finałowej serii w Titisee-Neustadt. Radość 35-latka była w pełni uzasadniona.

Na odległość 141,5 m poszybował Karl Geiger, ale Niemiec nie zdołał pokonać Kubackiego. Podobnie stało się po skoku Michaela Hayboecka i tym samym stało się jasne, że Polak stanie na podium. Lidera klasyfikacji Pucharu Świata wyprzedził Anże Lanisek, który uzyskał 141 m. Próby nerwów nie wytrzymał natomiast lider po pierwszej serii – Halvor Egner Granerud, który w drugiej serii lądował na 135 m i ostatecznie wypadł poza podium – uplasował się na piątej pozycji. Tym samym z drugiej lokaty w Titisee-Neustadt mógł cieszyć się Kubacki!