Piotr Żyła fot. PAP/Grzegorz Momot

PŚ w Zakopanem: Polska drużyna na 3. miejscu. Kubacki z rekordem skoczni

Dziś w Zakopanem odbył się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec. Drugie i trzecie miejsce na podium zajęli Austriacy oraz Polacy .

Drużna reprezentująca Polskę składała się z Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły oraz Macieja Kota. W serii próbnej Dawid Kubacki wraz z Markusem Eisenbichlerem zajmowali 1. miejsce na podium, natomiast polska reprezentacja w całości miejsce 3. Najlepsza w kwalifikacjach okazała się Austria.

Serię pierwszą polska reprezentacja kończy na czwartym miejscu. Gdyby konkurs zakończył się w tym momencie, na podium stanęłyby Niemcy, Austria oraz Norwegia. Najlepszym uczestnikiem pierwszej serii okazał się być reprezentant Austrii – Stefan Kraft, który skoczył 137 m.

Drugą serię konkursową poprzedziło symboliczne „światełko do nieba” upamiętaniające tragiczną śmierć Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. W jej trakcie doszło do dwóch zupełnie nieprzewidzianych sytuacji. Johann Andre Forfang został zdyskwalifikowany za nieprawidłowości dostrzeżone w kombinezonie zawodnika, co pogrzebało możliwość zajęcia miejsca na podium przez reprezentację Norwegii, a także David Siegel podczas swojego skoku niebezpiecznie upadł i został zniesiony z obiektu przez służby medyczne. Z finałowego starcia zwycięsko wyszły reprezentacje kolejno: Niemiec oraz Austrii. Polska drużyna znalazła się na 3. miejscu

Najlepszym skoczkiem indywidualnym został reprezentant Polski – Dawid Kubacki. Oddając skok na odległość 143,5 m pobił rekord zakopiańskiej skoczni!