Fot. PAP/Bartosz Jankowski

Puszczykowo: karetka utknęła na przejeździe kolejowym, nie żyją dwie osoby

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na przejeździe kolejowym w podpoznańskim Puszczykowie pociąg Intercity zderzył się z karetką pogotowia. Ambulansem jechały trzy osoby, dwie z nich zginęły. Ruch kolejowy na odcinku Katowice – Gdynia został wstrzymany.

Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, do tragicznego zdarzenia doszło w środę około godz. 15.47 w podpoznańskim Puszczykowie. – W karetkę pogotowia uderzył pociąg Intercity relacji Katowice – Gdynia. W wyniku tego wypadku zginęły dwie osoby jadące karetką; kierowca ambulansu przeżył i został przetransportowany do szpitala – nie mamy jednak na razie informacji o jego aktualnym stanie zdrowia – powiedział policjant.

Jak dodał, karetka nie przewoziła pacjenta; podróżowała nią wyłącznie załoga karetki. – Na miejscu działają służby. Będziemy zabezpieczać monitoringi, będziemy ustalać, w jaki sposób i dlaczego ta karetka znalazła się na przejeździe kolejowym przed jadącym pociągiem – mówił Borowiak. Pociąg, który uderzył w karetkę jest uszkodzony.

Fot. PAP/Bartosz Jankowski


W komunikacie PKP potwierdziło, że pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że urządzenia na przejeździe działały prawidłowo. Na miejscu pracują służby. Specjalna komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia” – podano w komunikacie.

Jak dodano, na odcinku pomiędzy Luboniem a Mosiną ruch pociągów został wstrzymany, wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Pociągi dalekobieżne są kierowane trasą zmienioną przez Jarocin lub Ostrów Wielkopolski.

Do wypadku z udziałem karetki doszło też w podwarszawskim Pruszkowie. Ambulans jadący na sygnale potrącił dziewięcioletnią dziewczynkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Nie udało jej się uratować.

Zobacz także
Wasze komentarze