(fot.www.flickr.com/buttshit)

Rada Mediów Narodowych ma rozstrzygnąć konkurs na prezesa TVP

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rozpoczęło się środowe posiedzenie Rady Mediów Narodowych, na którym jej członkowie mają podjąć decyzję, kto będzie nowym prezesem TVP.

Członkowie Rady Mediów Narodowych będą głosować nad czterema kandydaturami – o fotel prezesa TVP ubiegają się: obecny prezes TVP Jacek Kurski, dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński oraz reżyser Bogdan Czajkowski.

W konkursie złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród nich do finału wyłoniono wymienione cztery osoby.

W piątek w Sejmie odbył się trzeci etap konkursu, który polegał na rozmowie kandydatów z członkami Rady Mediów Narodowych m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposób realizacji misji publicznej.

Zgodnie z uchwałą RMN z 2 sierpnia obecny prezes TVP Jacek Kurski ma zostać odwołany ze stanowiska z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji publicznej, ale nie później niż 15 października tego roku.

rbk/ as/

(fot.www.flickr.com/buttshit)

Zobacz także
Wasze komentarze