polscy lekarze na słowacji

fot. PAP/Radek Pietruszka

Radom: modlitwa za zmarłych 400 lekarzy

Msza święta w intencji zmarłych lekarzy była sprawowana w kościele bernardynów w Radomiu. Homilię wygłosił ks. Przemysław Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. Po niej odbył się koncert chóru Medicantus. 

Wiernych i środowisko lekarskie Radomia powitał na początku liturgii o. Juniper Ostrowski, gwardian bernardyńskiego klasztoru. – Z całego serca witam was wszystkich i pragnę wyrazić naszą radość z tego, że właśnie w naszej świątyni odbywa się koncert chóru. Jego członkowie leczą nas muzyką, śpiewem. Wydarzenie jest ucztą duchową. Cieszę się, że w naszej świątyni chcecie obchodzić jubileusz – mówił o. Ostrowski.

Homilię w czasie liturgii wygłosił ksiądz Przemysław Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. – Tam, gdzie ludzkie serce ukazuje miłosierdzie bliźniemu, tam biegnie granica Królestwa Bożego. Tam właśnie możemy znaleźć Boga, prawdziwą miłość – mówił ks. Wójcik. 

Andrzej Niemirski, prezes Oddziału Ziemi Radomskiej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich przypomniał, że od 25 lat środowisko organizuje Msze święte za zmarłych lekarzy. – Dzisiejsze spotkanie, wypominki za zmarłych lekarzy, jak również Msza święta oraz koncert jubileuszowy, odbywa się we współpracy z radomską delegaturą Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. W czasie modlitwy dr Jadwiga Kazana odczytała ok. 400 nazwisk lekarzy z Radomia – powiedział dr Niemirski.

polscy lekarze na słowacji
Zdjęcie poglądowe, fot. PAP/Radek Pietruszka

Po Mszy świętej odbył się koncert chóru, którego dyrygentem jest Beata Herman. Jego członkami są lekarze. – Jesteśmy tu, aby pamiętać o zmarłych lekarzach. A z drugiej strony świętujemy nasz skromny jubileusz – powiedziała Beata Herman.

Z kolei Karol Stępniewski, wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie, przewodniczący radomskiej delegatury, wyraził uznanie dla lekarzy, którzy nie tylko dbają o ludzkie zdrowie, ale również rozwijają swoje pasje muzyczne. Można powiedzieć, że medycyna jest nauką, a leczenie sztuką – podkreślił wiceprezes Stępniewski. 

W czasie koncertu wystąpili: Zuzanna Wrona – śpiew, Aleksandra Wittchen – mezzosopran, Orkiestra Okręgowej Izby lekarskiej w Warszawie, oraz soliści: Agnieszka Bitner-Fiałkowska, Krzysztof Moczarski, Andrzej Mikulski – organy i śpiew. Gościnnie wystąpili: Chór Medicoro pod dyrekcją prof. Bożeny Sawickiej. 

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze