Fot. YouTube

Ratownicy dotarli do ciał obydwu grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ratownicy TOPR dotarli w piątek do ciał obydwu grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej – poinformował ratownik dyżurny TOPR Marcin Józefowicz.

 

„Ciała bez oznak życia znajdują się koło siebie w miejscu wcześniej określonym przez TOPR jako najbardziej prawdopodobne” – napisał w komunikacie Józefowicz.

Kolejne informacje o akcji w jaskini wielkiej Śnieżnej TOPR przekaże w sobotę po południu.

Ciało pierwszego zmarłego grotołaza odnaleziono 22 sierpnia.

Akcja ratowników TOPR, którzy byli wspomagani przez słowackich kolegów z Horskiej Zachrannej Służby polegała na mozolnym poszerzaniu przy użyciu mikroładunków wybuchowych ciasnych korytarzy jaskini, w których utknęli poszukiwani grotołazi.

Jak mówił o tej akacji naczelnik TOPR Jan Krzysztof, poszukiwania w takich ekstremalnych warunkach są nadzwyczaj trudne i skomplikowane.

>>Jaskinia Wielka Śnieżna: ratownicy odnaleźli ekwipunek poszukiwanych

Akcja w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwa od 17 sierpnia. Członkowie jednego z wrocławskich speleoklubów podczas eksploracji nieznanych dotąd korytarzy tej największej i najgłębszej tatrzańskiej jaskini w tzw. Przemkowych Partiach zostali odcięci przez wodę, która zalała część korytarza. Czwórka ich towarzyszy zdołała wyjść z jaskini i zawiadomiła ratowników TOPR.

Zobacz też filmik z akcji ratunkowej. 

 

Zobacz także
Wasze komentarze