Facebook/Adam Bielecki

Ratownicy z Nanga Parbat nagrodzeni za Wyczyn Roku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor odebrali statuetki za Wyczyn Roku podczas Gali Mistrzów Sportu. To ci sami polscy himalaiści, którzy przeprowadzili brawurową akcję na Nanga Parbat i uratowali życie Francuzki Elisabeth Revol.

– Plebiscyt wygra jedna osoba, ale oni wygrali nasze serca już dawno – powiedział redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” Przemysław Rudzki na łamach tegoż portalu. Prawie rok temu wszyscy dowiedzieli się o tym, że Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol po zdobyciu ośmiotysięcznika Nanga Parbat toczą dramatyczną walkę o życie. Na ratunek przybyli wówczas: Adam Bielecki i Denis Urubko oraz Piotr Tomala i Jarosław Botor, którzy zabezpieczali akcję ratunkową.

Tomek Mackiewicz w Indiach pomagał trędowatym, nawrócił się

Jak czytamy na łamach Przeglądu Sportowego, statuetkę odebrali osobiście Bielecki, Tomala i Botor. Urubko niestety nie mógł być obecny. – Dziękuję, to dla mnie wielki zaszczyt. Nie spodziewałem się takiego wyróżnienia. Niestety, mam już plany górskie, których nie mogę zmienić – napisał nam kilka miesięcy temu, gdy dowiedział się o wyróżnieniu.

Zobacz także
Wasze komentarze