Kopenhaga, Dania, 01.09.2017. Pi³karz reprezentacji Polski Robert Lewandowski po meczu grupy E eliminacji mistrzostw œwiata z Dani¹, 1 bm. w Kopenhadze. Dania wygra³a 4:0. (gj) PAP/Bart³omiej Zborowski

Robert Lewandowski: wiara pomaga mi na boisku i poza nim

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Robert Lewandowski to jedna z najważniejszych postaci naszej reprezentacji oraz swojego klubu, Bayernu Monachium. W wywiadach przyznaje, że wiara w Boga pomaga mu zarówno na boisku, jak i poza nim.

– Jestem katolikiem. Nie wstydzę się Jezusa i swojej wiary, która pomaga mi na boisku i poza nim – mówi Robert Lewandowski. – Wiem, że Pan Bóg na pewno nade mną czuwa – dodaje. Napastnik reprezentacji Polski wielokrotnie przyznawał się publicznie do swoich poglądów religijnych i wartości, które wyznaje. Lewandowski jest idolem dla wielu, zwłaszcza młodych, ludzi. Ci często go naśladują, noszą koszulkę z jego nazwiskiem. Deklaracja wiary piłkarza Bayernu Monachium powinna dawać do myślenia i dodawać odwagi tym, którzy trochę kryją się ze swoją wiarą i nie czują potrzeby, aby o niej śmiało rozmawiać z innymi.

fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Zobacz także
Wasze komentarze