Fot. PAP/Adam Warszawa

Rosja: atak nożownika, sprawca nie żyje

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ustalono tożsamość mężczyzny, który w sobotę ranił nożem osiem osób w Surgucie na Syberii – poinformowała lokalna policja. Dodała, że niekoniecznie musiało chodzić o atak terrorystyczny.

Osiem osób odniosło obrażenia w sobotnim ataku nożownika w Surgucie na Syberii. Dwie osoby są w ciężkim stanie. Policja zastrzeliła napastnika – poinformowali rosyjscy śledczy. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej napisał w komunikacie, że do incydentu doszło na ulicy w centrum Surgutu, ok. godz. 11.20 czasu lokalnego (godz. 8.20 czasu polskiego).

Komitet Śledczy dodał, że policja „zneutralizowała” napastnika. Nie ustalono motywów jego działania. Lokalne władz poinformowały, że dwie poszkodowane w ataku osoby są w ciężkim stanie. Na razie nie ustalono tożsamości napastnika. Agencja TASS cytuje lokalną policję, która twierdzi, że mężczyzna mógł być chory psychicznie.

Położony ponad 2 tys. km na wschód od Moskwy Surgut zamieszkuje ok. 330 tys. ludzi. Do ataku doszło dzień po zamachu z użyciem noża w Turku, na południowym zachodzie Finlandii. 18-letni Marokańczyk zabił tam dwie osoby i ranił osiem osób. W czwartek i w piątek także Hiszpania była celem podwójnego zamachu. W atakach w Barcelonie i Cambrils w Katalonii zginęło co najmniej 14 osób, a 130 zostało rannych. 

Fot. PAP/Adam Warszawa

Rosja: atak nożownika, sprawca nie żyje
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze