epa06158872 Police investigates a van with Spanish number plate packed with gas canisters in the vicinity of the concert venue Maassilo, after a concert was cancelled because of a terrorist threat, in Rotterdam, the Netherlands, 23 August 2017. The concert in Rotterdam of US band ‚Allah-Las’ was canceled. Allah-Las is an American rock band from Los Angeles, on a European tour. EPA/ARIE KIEVIT Dostawca: PAP/EPA.

Rotterdam: koncert odwołany

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Koncert rockowy kalifornijskiej grupy Allah-Las w Rotterdamie na zachodzie Holandii odwołano po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym – poinformował w środę wieczorem burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

Już po odwołaniu imprezy przed salą koncertową znaleziono furgonetkę, w której były butle z gazem. Kierowcę furgonetki z hiszpańską rejestracją zatrzymała policja, która przesłucha podejrzanego – powiedział Aboutaleb podczas konferencji prasowej.

Zastrzegł, że nie jest na razie jasne, czy jest związek między furgonetką a ostrzeżeniem hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym. Koncert, który miał się odbyć w środę wieczorem w sali Maassilo, odwołano w ostatniej chwili. Sala może pomieścić do tysiąca osób. Koncert miał się zacząć o godz. 20.30.

Wieczorem przed wejściem do sali widać było policjantów w kamizelkach kuloodpornych i funkcjonariuszy oddziałów antyterrorystycznych DSI. Budynek ewakuowano, a dziesiątkom widzów, którzy przyszli na koncert, kazano zawrócić.

Fot. PAP/EPA/ARIE KIEVIT

Rotterdam: koncert odwołany
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze