RŚA: bp Andrzej Jeż odwiedził dom dzieci ulicy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Przebywający w Republice Środkowoafrykańskiej bp Andrzej Jeż odwiedził w Bimbo dom dzieci ulicy. Autorem i kilkuletnim wykonawcą tego projektu był tarnowski misjonarz ks. Stanisław Wojdak.

Obecnie z domu w ramach pobytu dziennego korzysta 50 dzieci, z których 30 to sieroty, a 20 jest półsierotami. Otrzymują one posiłki i uczą się. Projekt jest finansowany od 2002 roku przez kolędników misyjnych. Dotychczas z ich funduszu diecezja tarnowska przekazała na ten cel ponad 120 tys. euro.

Bp Jeż spotkał się też z dziesięcioosobową grupą osób służących Kościołowi w ramach działań parafialnej Caritas. Wśród podopiecznych jest ponad 80 osób chorych na AIDS, ponad 50 osób żyjących w skrajnym ubóstwie, upośledzonych czy też osób starszych żyjących bez opieki rodziny.

„Wolontariusze otrzymali propozycję jeszcze większego zaangażowania się w pomoc, zwłaszcza młodym osobom, które są upośledzone fizycznie ze względu na tzw. chorobę polio lub z innych przyczyn. Propozycja dotyczy też gotowości diecezji w finansowaniu specjalistycznych operacji kończyn, czy też pomocy w zakupie protez lub wózków inwalidzkich” – informuje ks. Krzysztof Czermak, wikariusz biskupa tarnowskiego ds. misji, który także przebywa w tych dniach w Afryce.

RŚA: bp Andrzej Jeż odwiedził dom dzieci ulicy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze