Ruszyły zapisy na 34. edycję „Przystanku Jezus”
Ruszyły zapisy na 34. edycję ogólnopolskiej inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. W tym roku odbędzie się w dniach 29 lipca – 3 sierpnia w Trzcińcu w woj. zachodniopomorskim pod hasłem: „Powiodę was do kraju waszego”.
„Zapraszamy wszystkich, którzy rozważają przyjazd do Trzcińca do zgłaszania swojego udziału (…). Na kogo czekamy? Przede wszystkim na ludzi pełnoletnich, zaangażowanych na co dzień w życie swoich duszpasterstw, parafii i dzieła ewangelizacyjne. Stałym wymogiem jest to, by każdy uczestnik PJ miał potwierdzenie zaangażowania w życie Kościoła od swojego duszpasterza” – napisali organizatorzy w informacji przekazanej PAP.
Podobnie jak w ubiegłym roku przystankowa „baza” dla ewangelizatorów będzie mieściła się w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym „Dom Młodzieży” w Trzcińcu, w gminie Czaplinek, w odległości około 1,5 km od lotniska, na którym odbywać się będzie Festiwal Pol’And’Rock.
>>> Kościół brudny od kurzu. Przystanek Jezus 2022 [REPORTAŻ]
Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzi ordynariusz diecezji sosnowieckiej, przewodniczący Zespołu ds. nowej ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski biskup Artur Ważny.
Hasło tegorocznych rekolekcji zaczerpnięte zostało z księgi proroka Ezechiela: „Powiodę was do kraju waszego” (Ez 37,14).
Szczegółowe informacje na temat przebiegu wydarzenia, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.przystanekjezus.pl.
Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 1999 r., jako forma duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Festiwalu Woodstock. Pierwszy raz odbył się w Żarach. Inicjatorem pierwszego Przystanku Jezus był bp Edward Dajczak – ówczesny biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, a organizatorem jest Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina.
>>> Ks. Piotr Gruszka: gdyby nie Przystanek Jezus, raczej nie byłbym księdzem [ROZMOWA]
Co roku w Przystanku Jezus uczestniczy od 700 do 1200 ewangelizatorów z Polski i z zagranicy, z różnorodnych środowisk kościelnych. Są wśród nich duchowni, siostry zakonne, klerycy, ale prawie dwie trzecie stanowią świeccy, głównie młodzież z Polski, Niemiec, Anglii, Filipin, Luxemburga, Szkocji, Brazylii, Irlandii, Słowacji, Czech, Białorusi, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Francji, Malezji, Chorwacji, Kamerunu a nawet Republiki Środkowoafrykańskiej.
Wśród wykorzystywanych form ewangelizacji są m.in. pantomima, teatr, koncerty muzyczne, taniec, prezentacje parateatralne, modlitwa itp. Młodzi ludzie mają także okazję do spotkań indywidualnych, spowiedzi i modlitwy, każdy może wziąć udział w eucharystii.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |