Fot. youtube.com

„Rwanda – Na wzgórzach Boga”: nowy misyjny serial na YouTube!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już dziś obejrzeć możemy pierwszy odcinek nowego polskiego serialu o misjach mariańskich: „Rwanda – na wzgórzach Boga”. W pierwszym odcinku, „W rwandyjskiej rodzinie”, poznajemy Emmanuela i jego żonę. Dowiadujemy się również, jak wyglądają obyczaje ślubne Rwandyjczyków i podglądamy, jak mieszkają.

W serialu widzowie zobaczą pracę misjonarzy „od kuchni”. Będą mogli od nich usłyszeć nie tylko o ich pracy, ale także o życiu ich podopiecznych: relacjach rodzinnych, jedzeniu czy szkole. Serial podejmuje też tematy trudniejsze, jak los niewidomych dzieci i pracę z wiernymi po traumie ludobójstwa w 1994 r. Nie zabraknie także świadectw o opiece św. Stanisława Papczyńskiego, historii 4-metrowego posągu Jezusa Miłosiernego oraz opowieści o Mszy świętej i tańcu. Oglądajcie co niedzielę i czwartek. Następny odcinek: „Na trzech kamieniach” 25 października.

Mariańscy misjonarze do Rwandy przybyli w 1984 roku, początkowo do Mwange. Po wojnie, w 1996 roku, zaczęli pracować także w Kibeho, Nyakinama, Remera-Ruhondo oraz Ruyenzi.

Serial składa się z 12 odcinków, które będą się ukazywać na kanale Pomocników Mariańskich, a także na portalu misyjne.pl w czwartki i niedziele.

Zobacz także
Wasze komentarze