Fot. cathopic

fot. cathopic

Rzecznik Episkopatu: rusza inicjatywa #WakacyjneMsze

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Msza św. w życiu chrześcijanina jest tak potrzebna jak wypoczynek. W mediach społecznościowych możemy publikować zdjęcia z kościołów i kaplic, które odwiedzamy, używając hasztagu #WakacyjneMsze – podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W przesłanej informacji podkreśla on, że „wszyscy mamy prawo do wakacji, ale nie można w tym czasie rezygnować z niedzielnych mszy św.”

>>> Abp Gądecki: apeluję, aby przestrzegać zaleceń sanitarnych w czasie wakacji 

Rzecznik Episkopatu zwraca uwagę, że niezależnie od tego, gdzie spędza się urlop lub wakacje, w zdecydowanej większości przypadków nie ma problemu ze znalezieniem w internecie pobliskiego kościoła lub kaplicy.

„Nawet, jeśli jesteśmy za granicą i nie znamy dobrze miejscowego języka, warto udać się na niedzielną mszę św. Czytania liturgii słowa i teksty mszalne z danego dnia, możemy odnaleźć na wielu stronach internetowych” – zaznacza.

Rzecznik KEP, ks. Paweł Rytel-Andrianik, fot. PAP/Leszek Szymański

Ks. Rytel-Andrianik zachęca także do udziału w inicjatywie #WakacyjneMsze.

„Podczas wakacyjnych wyjazdów odwiedzamy wiele kościołów i kaplic, przed mszą św. lub na jej zakończenie, możemy zrobić zdjęcia smartfonem i opublikować je na Facebooku, Twitterze, Instagramie z #WakacyjneMsze. W ten sposób dzielimy się odkrywanymi miejscami, ale również dajemy świadectwo naszej wiary i potrzeby eucharystii w codziennym życiu, która szczególnie uwidoczniła się w czasie pandemii, w okresie, gdy dostęp do uczestnictwa w Mszach św. był poważnie ograniczony” – podkreśla.

>>> Byłem na mszy św. Na moich oczach wydarzył się cud!

Rzecznik Episkopatu przypomina też słowa, które papież Franciszek skierował niedawno do Polaków: „Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem”.

Zobacz także
Wasze komentarze