Sanktuarium w Fatimie stawia na wolontariuszy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Rektor sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ks. Carlos Cabecinhas zapowiedział, że będzie tam rozwijany wolontariat. Ma on nie tylko wspierać pracujące tam osoby, ale też być formą popularyzacji bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

Diogo Alves z biura prasowego tego portugalskiego miejsca kultu maryjnego ujawnił, że na tym terenie posługę wolontariuszy wykonuje w ciągu roku około 400 osób. Pomagają oni m.in. w chórze, jako służba liturgiczna i w punkcie informacyjnym.

Podczas tegorocznych wakacji w sanktuarium w Fatimie rozpoczęto rozwijanie projektu SETE, mającego za zadanie włączenie młodzieży do zajęć w ramach wolontariatu. Łącznie od czerwca do września wzięło w nim udział ponad 80 młodych Portugalczyków. Młodzi katolicy pomagali głównie w przyjmowaniu pielgrzymów w tym popularnym miejscu kultu maryjnego.

Młodzież nie jest grupą mocno związaną z sanktuarium fatimskim, choć na jego terenie w ciągu roku organizowane są różnorodne spotkania, m.in. rekolekcje. W 2017 r., gdy obchodzono setną rocznicę objawień maryjnych, młodzi katolicy z Portugalii spotykali się tam raz w miesiącu, aby odmawiać wspólnotowy różaniec i uczestniczyć we Mszy św. o pokój. Wzięli też masowo udział w pielgrzymkach do Fatimy przed wizytą w tym miejscu w dniach 12 i 13 maja ub.r. papieża Franciszka.

Zobacz także
Wasze komentarze