Fot. PAP/Marcin Obara

Sekretarz KEP: niech światło wigilinej świecy Caritas łączy Polaków

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości – podkreśla sekretarz KEP bp Artur Miziński.

W informacji przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu w związku rozpoczynającą się we wtorek 26. edycją akcji Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, bp Miziński podkreślił, że jest to inicjatywa, dzięki której Polacy już od 1994 roku w bardzo skuteczny sposób pomagają potrzebującym dzieciom. Dodał, że w ramach tej edycji niezwykle popularnej akcji Caritas przygotowała ok. 3 mln świec, które zapłoną na naszych wigilijnych stołach. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

Miziński

Fot. episkopat.pl

Bp Miziński podkreślił: „Niech światło tej świecy łączy Polaków w czynieniu dobra. Jezus przyszedł do nas jako małe, bezbronne Dziecię i dał nam szansę na spotkanie Boga w drugim człowieku, szczególnie tym małym i potrzebującym wsparcia”.

Sekretarz generalny Episkopatu Polski zachęca do włączenia się w 26. edycję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja rozpoczyna się 26 listopada. Świecę Caritas można nabyć w swojej parafii lub w placówce Caritas.

Zobacz także
Wasze komentarze