seniorzy

fot. unsplash

Seniorze! Potrzebujesz pomocy? Zgłoś się. Caritas pomoże

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przypomina o możliwości zgłaszania się seniorów w celu uzyskania pomocy wolontariuszy w zakupach na terenie Poznania.

– Zbliżają się święta i chcielibyśmy zachęcić seniorów do zgłaszania się już dziś z zapotrzebowaniem zakupów przedświątecznych, aby uniknąć „bumu” w przyszłym tygodniu bezpośredni przed świętami – mówi wicedyrektor Caritas Poznań, ks. Łukasz Łukasik. Senior może zgłaszać się za pośrednictwem infolinii: tel. 61 646 33 44.

Kolejka przed sklepem spożywczym, fot. PAP/Paweł Supernak

Do tej pory  z zakupów skorzystało 375 seniorów z Poznania, a zakupy realizuje 140 wolontariuszy Caritas. Podobną pomoc można uzyskać w oddziałach Caritas innych archidiecezji oraz w innych organizacjach pozarządowych. W Warszawie pomoc taka skierowana jest m.in do powstańców warszawskich, którzy na co dzień spotykają się w Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, który w czasie epidemii jest niestety zamknięty.

>>> „Chętnie zrobimy wam zakupy” czyli łańcuch dobra zamiast znieczulicy

W trosce o seniorów i osoby starsze, najbardziej narażone na zarażenie się wirusem i związane z tym powikłania – wprowadzono specjalne godziny zakupów wyłącznie dla osób powyżej 65 roku życia. Obowiązują też limity osób w sklepach, na targowiskach i na poczcie – uzależnione od liczby kas, stoisk i okienek (maksymalnie 3 osoby na jedną kasę w sklepie).

>>> Wrocław: na spowiedź można umówić się przez telefon

Zobacz także
Wasze komentarze