Feketic, Serbia, 11.07.2017. Wioz¹cy dzieci autobus z polskimi numerami rejestracyjnymi wypad³ z drogi i przewróci³ siê na pó³nocy Serbii, w pobli¿u miejscowoœci Feketic, 11 bm. Autobusem jecha³o 50 pasa¿erów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracaj¹cych z wakacji w Grecji oraz trzech kierowców. Jeden z kierowców zgin¹³. (sko) PAP/RTS/Toni Bedalov ***Zdjêcie do depeszy PAP pt. Biuro podró¿y: jeden z kierowców zgin¹³ w wypadku autokaru w Serbii*** HANDOUT EDITORIAL USE ONLY NO SALES

Serbia: w wypadku polskiego autokaru zginęła jedna osoba

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Zginął jeden z kierowców polskiego autokaru, który miał wypadek w Serbii – poinformowała PAP we wtorek Anna Białek z poznańskiego biura podróży – organizatora podróży. Według niej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni.

Do wypadku doszło na trasie Subotica – Nowy Sad, w pobliżu miejscowości Feketić. Autobusem jechało 50 pasażerów, w tym 27 dzieci w wieku 13-16 lat, wracających z wakacji w Grecji oraz trzech kierowców. Rannych przewieziono do szpitali w Nowym Sadzie, Suboticy i Vrbas. „Ofiarą śmiertelną jest 50-letni kierowca, który siedział obok kierowcy prowadzącego pojazd. Bardzo nad tym ubolewamy” – podała Białek.

Saobracajka na auto putu

Opublikowany przez Jovan Vignjevic na 11 lipca 2017

 

„Sytuacja jest opanowana; zaraz po wypadku na miejscu pojawiły się służby, które zadbały o bezpieczeństwo poszkodowanych. Autokarem podróżowało 50 osób plus załoga, zostali poddani rutynowym badaniom. W tym momencie cztery osoby przebywają w szpitalu i są badane. Jedną z tych osób jest kierowca autokaru, który ma m.in. zszywaną głowę” – powiedziała Białek.

Dodała, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku mogły być rozsypane ostre przedmioty na jezdni. „Prawa przednia opona jest przebita. Autokar prowadził doświadczony kierowca, pojazd miał wszystkie badania i certyfikaty. Miał dwa lata. Wykluczamy jakąś wadę czy usterkę, bo przed wyjazdem z Grecji był sprawdzany” – podkreśliła Białek. Z Polski wysłane zostały już autokary, które dojadą na miejsce za ok. 10 godzin. „Pasażerowie są przewożeni obecnie do pobliskiej restauracji i hotelu gdzie będą mieli zapewnione wyżywienie i schronienie” – powiedziała Białek.

Fot. PAP/RTS/Toni Bedalov

Ministerstwo spraw zagranicznych podał na Twitterze, że na miejsce wypadku jedzie polski konsul. MSZ poinformował, że osoby zaniepokojone losem bliskich mogą dzwonić pod numer kontaktowy +38163328456.

Fot. PAP/RTS/Toni Bedalov

Serbia: w wypadku polskiego autokaru zginęła jedna osoba
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze