Holandia: radość zawodników reprezentacji Polski ze zdobytego punktu podczas 1/8 finału siatkarskich mistrzostw Europy z Hiszpanią, fot. Maciej Kulczyński, PAP

Siatkówka: Polska w ćwierćfinale ME! [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Polska kadra w mistrzostwach Europy zdobywa kolejne etapy bez problemu! W sobotę w 1/8 finału bardzo pewnie pokonała Hiszpanię 3:0 (25:19, 25:13, 25:16). Jej ćwierćfinałowym rywalem będą Niemcy.

fot Maciej Kulczyński, PAP


Polska kadra w sobotę rozegrała swój szósty mecz w tegorocznych mistrzostwach Europy. Siatkarze Vitala Heynena pokonali w nim Hiszpanię 3:0, wzorem poprzednich spotkań nie tracąc zbyt wiele sił. Polska kadra rozpoczęła spotkanie od prowadzenia 6:2 dzięki umiejętnemu rozgrywaniu piłek sytuacyjnych. Założeniem taktycznym rywali była eliminacja Wilfredo Leona z ataku poprzez „szukanie” go zagrywką.

>>> Mecz z Czechami

To ułatwiało im późniejsze ustawienie bloku, dzięki któremu odrobili nieco strat (7:5). Grający bliżej z rozgrywającym Michał Kubiak popisał się mocnym atakiem, Mateusz Bieniek zapunktował ze środka, jednak Gonzalez i tak nie pozwolił rywalom „odskoczyć” na więcej niż dwa punkty (11:9). Polakom udało się to dopiero dzięki zagrywce Wilfredo Leona (14:9). Nie zmieniło to faktu, że spotkanie wyraźnie nie miało dynamicznego tempa i niestety duża część punktów zdobywanych przez oba teamy pochodziła z błędów (21:16). Ostateczne zwycięstwo zapisały na koncie biało-czerwonych blok i zagrywka Leona (25:19).

>>> Awans do 1/8 finału

Zdjęcie: hala Omnisport w holenderskim Apeldoorn podczas w 1/8 finału, fot. Maciej Kulczyński, PAP


W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami, którzy w 1/8 pokonali Holendrów 3:1. Początek meczu w poniedziałek o 20:00. Relacja na Sport.pl.

Galeria (5 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze