Singapur: powstanie wydział edukacji „ponad podziałami”
Chińskie media informują o spodziewanym w styczniu 2018 r. otwarciu pierwszego na świecie uniwersyteckiego wydziału poświęconego inicjatywie „Pasa i Szlaku”. Studia mają ruszyć w singapurskiej filii Londyńskiej Szkoły Biznesu i Finansów.
Partnerem jest chiński Uniwersytet Xiamen, który wspiera inicjatywę stworzenia pierwszego na świecie centrum oferującego multikulturowe studia na temat inicjatywy „Pasa i Szlaku”. Uchodzi ona za najważniejsze ekonomiczne przedsięwzięcie obecnych Chin. Tamtejsze media spekulują, że singapurski oddział londyńskiej uczelni może stać się pierwszym ośrodkiem naukowym, który dostanie możliwość prowadzenia projektu w ramach inicjatywy. Obserwatorzy przyznają, że może być to chiński sposób na wiązanie ze sobą i z inicjatywą światowych uczelni, które zadeklarują chęć zdobycia grantów.
Nowy cykl studiów ma oferować możliwość zgłębiania strategii „Pasa i Szlaku” wraz z elementami rozumienia chińskiej kultury, języka i historii. Pierwszy kurs ma ruszyć w styczniu 2018 r. Dziekan Uniwersytetu Xiamen Zheng Tongtao twierdzi, że londyńska uczelnia oferuje szerokie możliwości dotarcia z tą ofertą do reszty świata, dodatkowo prowadzi obecnie chiński wydział dwujęzyczny oparty na unikalnym modelu nauczania.
„Widzimy duży potencjał singapurskiego oddziału LSBF, by ułatwiać rozwój kształcenia w ramach inicjatywy +Pasa i Szlaku+. Oni będą w stanie popchnąć do przodu dzieloną przez nas razem wspólną wizję ponadnarodowej edukacji, zapewniając kompleksowe możliwości studiowania i wymiany kulturowej” – mówi Zheng.
Z kolei dla dyrektora LSBF Global Rathakrishnana Govinda rozumienie kultury i jej różnic w biznesie jest podstawą dla przyszłego robienia interesów w ramach „Pasa i Szlaku”. „Współpraca bazuje na tej podstawie. Partnerstwo z Uniwersytetem Xiamen i ustanowienie Multikulturowego Centrum w singapurskim oddziale LSBF to kluczowy element w naszej długoterminowej wizji zapewniania odpowiedniego kształcenia studentom i biznesmenom chętnym do robienia interesów z Chinami, których liczba będzie rosnąć” – mówi Govind.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |