święta, Boże Narodzenie

fot. unsplash

Składaj życzenia, ale też je spełniaj

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W czasie świąt Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. A może by tak oprócz pięknych i okrągłych słów podarować bliskim coś więcej? Możemy przecież nie tylko składać życzenia, ale także… spełniać je!

To oczywiste, że życzymy swoim bliskim jak najlepiej. Nawet, jeśli czasem nie potrafimy tego wyrazić. Jednym składanie życzeń przychodzi z łatwością, inni nie lubią tego robić, a jeszcze inni wylewają łzy wzruszenia, kiedy łamią się opłatkiem. Najczęściej życzymy sobie radości, spełnienia marzeń, pogody ducha, zdrowia. Niezależnie od tego, w jak piękne lub niezgrabne słowa ubierzemy nasze przesłanie, ważne są intencje. A te mogą przerodzić się w znacznie więcej.

>>> Biografia opłatka

Czasem chyba nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak duży wpływ mamy na to, czy życzenia, które składamy rzeczywiście się spełnią. Jasne. Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. I życząc schorowanej cioci zdrowia niekoniecznie możemy sprawić, żeby wyzdrowiała. Ale może jest coś, co sprawi, że będzie o krok bliżej zdrowia. Może nasza opieka czy pomoc w wykupieniu lekarstw wpłynie na to, że lepsze samopoczucie nie pozostanie niespełnionym marzeniem. Najszczersze życzenie pogody ducha osobie chorej na depresję lub samotnej nie zastąpi naszej obecności i wsparcia.

święta, Boże Narodzenie

fot. unsplash

Zadbajmy w te święta o to, żeby życzenia, które wypowiadamy nie były pustymi słowami, ale obietnicą tego, że jesteśmy pomocą dla naszych bliskich na co dzień. Bo takie jest właśnie znaczenie tego gestu. Dzielenie się opłatkiem i wzajemna serdeczność nie mogą zaczynać się i kończyć przy wigilijnym stole. Odchodząc od niego pamiętajmy, że marzenia, pragnienia i najprostsze potrzeby naszej rodziny to także zobowiązanie dla nas.

>>> #DwieNawy: komercjalizacja Świąt

Łatwo jest dobrze życzyć. Ale Boże Narodzenie wymaga od nas czegoś więcej. Skoro Syn Boży przyszedł na świat, żeby osobiście nas odkupić i uratować, to my także możemy i powinniśmy zrobić coś, żeby rzeczywistość stała się choć odrobinę lepsza. A na pewno nie stanie się taka wyłącznie od gadania.

Zobacz także
Wasze komentarze