Paweł Wąsek podczas kwalifikacji do sobotniego indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na obiekcie normalnym w rumuńkim Rasnovie. fot. PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie: Austriak wygrywa w Rasnovie, Kubacki tuż za podium!

Austriak Stefan Kraft został zwycięzcą sobotniego konkursu w Rasnovie. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki był czwarty. To pierwszy w tym roku weekend Pucharu Świata bez Polaków na podium.

Dawid Kubacki mimo doskonałego skoku w drugiej serii konkursu nie zdołał wyprzedzić Constantina Schmida, który zajął ostatni stopień podium. Dobry występ zaliczył także Kamil Stoch, który uplasował się na 9. pozycji.
Piotr Żyła zakończył konkurs na 21. miejscu, Aleksander Zniszczoł był 24., a Klemens Murańka 27. Startujący w konkursie najmłodszy z Polaków, Paweł Wąsek, nie awansował do serii finałowej.