Zebranie plenarne KEP

Zdjęcie poglądowe,Fot. episkopat.pl

Wilno: obrady Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.

Mszą świętą pod przewodnictwem bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski rozpoczęło się w piątek, 21 lutego, spotkanie Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej.
 
Głównym celem trzydniowych obrad w Warszawie jest przygotowanie zebrania plenarnego rady, które odbędzie się w ostatni weekend września w Wilnie. Jego tematem będzie „Duszpasterskie towarzyszenie małżonkom i rodzinom”.

 – Chcemy kontynuować program, który założyliśmy sobie dwa lata temu, żeby kolejne trzy lata pracy duszpasterskiej wśród Polonii były skoncentrowane na duszpasterstwie małżeństw i rodzin. Rok temu zastanawialiśmy się nad przygotowaniem do małżeństwa i życia w rodzinie, w tym roku będziemy mówić o towarzyszeniu małżonkom i rodzinom, a w kolejnym będzie mowa o wychowaniu dzieci w rodzinie – zapowiedział przewodniczący obradom bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji.

>>> Co biskupi sądzą o najnowszej adhortacji papieża?

Polska Rada Duszpasterska Europy Zachodniej (PRDEZ) jest jedną ze struktur ułatwiających duszpasterstwo polskiej emigracji. Skupia przedstawicieli Polskich Misji Katolickich i ośrodków duszpasterstwa polskojęzycznego w krajach europejskich. PRDEZ została utworzona w 1992 roku, w jej skład wchodzi 75 osób, w tym przedstawiciele duchowieństwa, osób konsekrowanych i laikatu z 18 krajów Europy. Na czele Rady stoi Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji, którym obecnie jest bp Wiesław Lechowicz. Wspiera go ośmioosobowe Prezydium Rady. Jednym z głównych zadań Prezydium jest przygotowanie dorocznych zebrań plenarnych PRDZ.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze