fot. PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie: PŚ w Kuusamo – trudne warunki i niespodziewane dyskwalifikacje

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Konkurs wygrał Norweg Daniel Andre Tande. Rywalizacja płynęła pod znakiem dyskwalifikacji faworytów, a Polacy zajęli dość dalekie miejsca.

Jeszcze przed zawodami prognozowano silny wiatr.  Rywalizację udało się jednak przeprowadzić w stosunkowo bezpiecznych warunkach. Już pierwsza część zawodów przyniosła zaskakujący rezultat w postaci dyskwalifikacji Johanna Andre Forfanga i Roberta Johanssona, który skoczył aż 138 metrów. Szczególnie słabe skoki oddali Japończycy. Do drugiej serii awans wywalczyło sześciu Polaków.

W drugiej rundzie swoje wyniki poprawili  Kubacki (135,5 m) oraz Żyła (136 m). Nieudany skok zaliczył natomiast Soch (118,5 m), który trafił na silny wiatr w plecy.

Ostatecznie najlepszym w drużynie biało-czerwonych okazał się Dawid Kubacki, który uplasował się a piętnastym miejscu, tuż przed Żyłą. Stoch był dziewiętnasty, Kot 21., Hula 25., a Wolny zamknął stawkę.

Po konkursie doszło także do kolejnych dyskwalifikacji. Za nieprzepisowe stroje ukarani zostali Lindvik i Prevc. Tym samym na podium awansowali zajmujący kolejne miejsca w klasyfikacji Austriak Philipp Aschenwald i Słoweniec Anze Lanisek.

Zobacz także
Wasze komentarze