fot. EPA/ANGELO CARCONI

Ochrona środowiska? Możemy uczyć się od młodzieży!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że dorośli mogą uczyć się od młodzieży wrażliwości wobec środowiska naturalnego i jego obrony. Mówił o tym dzieciom i nastolatkom z 43 krajów, przybyłym do Watykanu na spotkanie poświęcone ekologicznej encyklice „Laudato si’„.

Jak się zauważa, słowa te papież wypowiedział dzień po czwartym światowym strajku klimatycznym, zorganizowanym z inspiracji nastoletniej szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg.

„Także my, dorośli, możemy uczyć się od młodzieży, która we wszystkim, co dotyczy ochrony przyrody jest w awangardzie”- stwierdził Franciszek.

Wyrażając uznanie dla zaangażowania uczniów na rzecz poprawy stanu środowiska podkreślił: „Dokonaliście właściwego wyboru; oderwaliście wzrok od ekranu telefonu komórkowego i zawinęliście rękawy do góry w służbie na rzecz wspólnoty”.

„A telefony także wykorzystaliście w tym zadaniu” – dodał.

>>> Papież na sesję ONZ: nasza planeta cierpi! [NAGRANIE]

„Wydajecie mi się bardziej szczęśliwi od tych, którzy mają wszystko i nie chcą dać niczego. Jesteście bardziej szczęśliwi od tych, którzy chcą wszystkiego i niczego nie dają. Tylko dając można osiągnąć szczęście”- stwierdził papież.

Zobacz także
Wasze komentarze